Amžius – ne kliūtis įgyvendinti svajones

Jeigu perkopėte penkiasdešimtmetį, dar nereiškia, kad nebegalite nieko pasiekti. Pastaruoju metu sparčiai daugėja žmonių, kurie savo verslą pradeda sulaukę penkiasdešimties, šešiasdešimties ir netgi septyniasdešimties metų.

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad maždaug ketvirtadalis neseniai verslą pradėjusių žmonių yra 55–64 metų. Tokių yra daugiau negu jaunesnių nei 25 metų naujųjų verslininkų.

Pristatome jums žmones, kurie įrodė, kad net ir peržengus vidutinio amžiaus ribą nėra vėlu įgyvendinti savo svajones bei padaryti įspūdingą karjerą.

Sėkmingi viščiukų receptai

Greitojo maisto restoranai KFC veikia 120 šalių, taip pat ir Lietuvoje. Tačiau ar žinojote, kad jų įkūrėjo amerikiečio Harlando Sanderso (Harland Sanders) sėkmės istorija prasidėjo tik tuomet, kai jis sulaukė 65-erių? Maža to, viskas prasidėjo nesėkme.

H.Sandersas Kentukyje (JAV) turėjo gana sėkmingą pakelės užkandinę ir motelį. Tuo metu jis jau buvo ištobulinęs viščiukų kepimo būdą bei sukūręs 11 žolelių ir prieskonių mišinį savo patiekalams gardinti. Tačiau 1955 metais, kai verslininkui buvo 65 metai, už 11 km buvo nutiestas naujas greitkelis. Dėl to pro jo užkandinę ėmė važiuoti vis mažiau žmonių, ir verslas vos nežlugo.

Kad visiškai nebankrutuotų, H.Sandersas pradėjo važinėti po šalies užeigas ir atkakliai siūlyti pirkti originalų savo paties ištobulintą vištienos kepimo būdą, receptus ir prieskonių bei žolelių mišinį. Už kiekvieną parduotą jo pasiūlytu būdu iškeptą ir jo sukurtais prieskoniais pagardintą viščiuką H.Sandersas gaudavo po penkis centus.

Žmonės taip pamėgo H.Sanderso keptus viščiukus, kad jau iki 1963 metų tai jam nešė apie 300 tūkst. JAV dolerių per metus pelną. 1964 m. H.Sandersas investuotojams pardavė kompaniją už 2 mln. JAV dolerių. Į sutartį buvo įtrauktas ir solidus atlyginimas, kurį H.Sandersui naujieji investuotojai mokėjo iki gyvenimo pabaigos.

Parašė „Namelį prerijose“

Atsimenate populiarųjį televizijos serialą „Namelis prerijose“, rodytą ir Lietuvoje? Jis sukurtas pagal populiarią amerikiečių rašytojos, buvusios mokytojos Loros Ingols Vailder (Laura Ingalls Wilder) autobiografiją.

Pirmąją savo knygą L.I.Vailder išleido tik sulaukusi 65 metų. Savo vaikystės atsiminimus moteris parašė tikėdamasi gauti papildomų pajamų ir taip lengviau išgyventi praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje Ameriką sukrėtusios krizės, pavadintos „Didžiąja depresija“, laikotarpį.

Iš viso rašytoja spėjo sukurti dvylika knygų. Kai kurios jų buvo išleistos jau po autorės mirties.

 Tapo turtingiausiu žmogumi

Jeigu svajojate tapti turtingiausiu pasaulyje žmogumi, nebūtina karjeros pradėti labai anksti. Tai įrodė japonas Taikichiro Mori.

Anksčiau jis buvo ekonomikos profesorius, bet sulaukęs 55 metų paliko darbą akademijoje ir 1959 metais tapo nekilnojamojo turto investuotoju. T.Mori paveldėjo porą pastatų iš tėvo ir pasinėrė į Tokijo nekilnojamojo turto sūkurį.

Jo naujoji karjera prasidėjo nuo investicijų į Minator rajoną, kur prabėgo jo vaikystė. Per keletą metų šis japonas pradėjo dominuoti Japonijos nekilnojamo turto rinkoje.

Iki mirties 1993 metais žurnalas „Forbes“ T.Mori dukart paskelbė turtingiausiu pasaulyje žmogumi, kurio turto vertė siekė apie 13 milijardų JAV dolerių. Nepaisant milžiniškų turtų, T.Mori ir toliau rengėsi tradiciškai, susilaikydavo nuo alkoholio bei gyveno gana kukliai.

Įkūrė religinį judėjimą

Turbūt retas nėra nieko girdėjęs apie krišnaitų religinį judėjimą. Jį įkūrė buvęs vaistininkas ir sanskrito kalbos specialistas iš Kalkutos Bhaktivedanta Swami Prabhupada.

1965 metais B.S.Prabhupada atvyko į Niujorką, turėdamasi tik 50 dolerių, porą muzikinių lėkščių ir troškimą skleisti Krišnos mokymą. Tuo metu jam buvo 69-eri.

1966 metais jis įsteigė Tarptautinę Krišnos sąmonės organizaciją ir pradėjo keliauti po JAV bei Kanadą populiarindamas naująjį judėjimą ir skaitydamas paskaitas. Iki mirties 1977 metais B.S.Prabhupada jau turėjo tūkstančius pasekėjų.

Pages: 1 2

Contact Us