Apie ligų priežastis, sveikatą ir ilgaamžiškumą

SS_LOGO.inddStraipsnio autorė Meilė JANČORIENĖ

Išsiaiškinti ligų priežastis gydytojai bandė ilgus šimtmečius, bet atsakymo taip ir nerado. Net ir šiais laikais, kai medicinos mokslas taip ištobulėjo, atsakymo į šį klausimą vis dar nėra. Ne visais atvejais žinome, kodėl vieni žmonės serga, kiti – ne.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, akupunktūros specialistas, medicinos mokslų daktaras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos lektorius Dainius BUTVILAS, bandydamas išsiaiškinti ligų kilmę, ėmė gilintis į Rytų mediciną.

Kalbamės su juo apie ligų priežastis, ilgaamžiškumo tašką ir galimybę pakeisti ateitį.

Jei neaiški priežastis, gydymas – beprasmis

Kodėl žmogus serga? Ir kodėl gydymas nėra toks efektyvus, koks turėtų būti? Juk žinia – kai kurias ligas įveikti labai sunku, jos dažnai atsinaujina.

Dainius_ButvilasD.Butvilas pradėjo ieškoti atsakymų į šį klausimą studijuodamas Kauno Medicinos universitete. Tačiau suprato, kad šiuolaikinė medicina, kuri iš tiesų yra pasiekusi labai daug, visų atsakymų nepateikia. Iš kur atsiranda ligos? Jei nežinome to, išgydyti tikrai sunku.

Atsitiktinai būsimasis medicinos mokslų daktaras susipažino su žmogumi, besigilinančiu į kinų mediciną. Susidomėjęs ir jis užsirašė į kinų medicinos kursus. Tada Dainius juokaudavo: „Rytais studijuoju Vakarų mediciną, o vakarais – Rytų.“ Vėliau, jau tapęs fizinės reabilitacijos gydytoju, jis laimėjo konkursą ir išvažiavo mokytis į Kiniją.

Tai, kad Kinijoje vyrauja šiuolaikinė (Vakarų) medicina, gydytojo nenustebino. Juk kai reikia skubios pagalbos, be šiuolaikinių technologijų neišsiversi. Sutrikus širdies ritmui nei žolelėmis, nei adatomis nepadėsi. Gyvybę gelbsti šiuolaikinės technologijos ir stiprūs vaistai. Tačiau Kinijos gydymo įstaigose dirba ne tik šiuolaikinės medicinos mokslus baigusieji gydytojai, bet ir tradicinės, senosios medicinos specialistai. Jau penkis tūkstančius metų šioje šalyje gydoma akupunktūra, masažais, mankštomis ir žolelėmis. Tradicinė kinų medicina turi valstybinės statusą, specialistai ruošiami aukštosiose mokyklose.

Gyvendamas Kinijoje gydytojas suprato ir tai, kad efektyviausiai žmogui galima padėti derinant abi medicinos rūšis. Juk jeigu mus tenkintų šiuolaikinės medicinos pasiekimai, nekalbėtume apie akupunktūrą, o jei senieji gydymo metodai padėtų nuo visų ligų, Kinijoje šiuolaikinės medicinos gal ir visai nebūtų.

Natūralu būti sveikam

Daugelis alternatyviosios medicinos atstovų tvirtina, kad jų gydymo būdas yra „natūralus“, o šiuolaikinės medicinos – ne, nes vartojami cheminiai vaistai, intervencinės priemonės. Kaip yra iš tiesų? Gal natūralu tik tada, kai kūnas pasveiksta pats? O ar natūralus gydymas akupunktūra, kai į tam tikrus taškus įbedamos adatos?

D.Butvilas sako, kad jokia medicina nėra natūrali. „Natūralu yra gyventi ir numirti sveikam. Žmogus gimė tam, kad būtų sveikas, todėl visi būdai, padedantys sugrįžti į tą sveiką būseną, yra tinkami. Jų yra daug. Tačiau kartais užtenka tik gyvenimo būdo korekcijos, ir kūnas pasveiksta. Juk svarbiausia – sugrįžti prie natūralios, taisyklingos prigimties.

Gyvenimo būdas dažniausiai būna netaisyklingas nuo vaikystės. Susidaro ydingas ratas: vienas sutrikimas veda prie kito, o šis tampa dar trečio sutrikimo priežastimi. Ratą sustabdyti sunku. Kai žmogus pasveiksta, galime sakyti, kad jo kūnas pasveiko, arba – sugrįžo prie natūralios savo prigimties. Kitas klausimas – dėl ko taip atsitiko, dėl ko tas kūnas nukrypo ir susirgo?“

Nuo mūsų norų nepriklauso

Tenka girdėti kalbų, kad įveikti ligas galima valios pastangomis. Neva reikia tik „įtikinti savo ligą palikti kūną“. O gal užtektų aplankyti Merkinės piramidę, ir stebuklas įvyks? Daug kalbama ir apie tai, kad ligos – tai bausmė už praeitame gyvenime padarytas nuodėmes. Populiaru manyti, kad depresija kyla „iš dyko buvimo“, o nutukimas – „iš gero gyvenimo“. Ką D.Butvilas apie tai mano? Ar iš tiesų galime fizinius kūno sutrikimus sutvarkyti valios pastangomis ar įtaiga?

Mokslų daktaras sako, kad yra problemų, kurios priklauso medicinos sričiai ir joks, net pats stipriausias žmogus, tokios problemos neįveiks. „Kaip pats išsitrauksite rakštį, jeigu ją įsivarėte sunkiai pasiekiamoje vietoje? O jei rimtai, kartais žmonės gimsta turėdami kažkokią silpną vietą. Pavyzdžiui, gimsta su silpna kasa, vaikystėje neturi apetito, paaugę kenčia dėl antsvorio. Tokie žmonės ne bet ką gali valgyti, juos kamuoja virškinimo problemos ir dažnos peršalimo ligos. Žinoma, jei jie daugiau judės, grūdinsis, situacija kiek pagerės, tačiau jeigu nieko nedarys, problemų daugės.

Pages: 1 2 3

Contact Us