Didelis bitės pasaulis

bituteAr teko girdėti terminą „avilio terapija“? O žinote, kokį stiprų bioenergetinį poveikį turi dūzgiantis avilys ir bičių produktai? Ar žinote, kad avilyje yra „karališkosios želė“ ir puikių maisto papildų bei natūralių antibiotikų? Kad yra gydymo menas, vadinamas apiterapija?

Apie gydymą bičių produktais „Rakto“ skaitytojams pasakoja apiterapeutė, medicinos mokslų daktarė, gydytoja reabilitologė Dalia STASYTYTĖ-BUNEVIČIENĖ.

 Bičių produktai – tai viskas, kas yra avilyje

 Dvidešimtajame amžiuje ėmė atrodyti, jog pasaulis taps sintetinis, o mes, žmonės, prisitaikysime prie jo. Tada atsirado antibiotikai, aplinkoje ir medicinoje vis labiau ėmė įsigalėti cheminiai gaminiai, sparčiai vystėsi moderniosios technologijos. Tačiau gamta ėmė protestuoti. Pasirodė, kad tai, kaip keitėsi pasaulis, nebuvo teisinga. Suveikė ne natūraliosios atrankos, o kažkokie kiti dėsniai ir paaiškėjo, kad mes vėl turime sugrįžti prie ištakų, prie to, kas yra mūsų medžiagų apykaitoje, kiekvienoje mūsų organizmo ląstelėje. Taip žmogus sugrįžo prie gydymosi žolelėmis, natūralaus maisto gaminimo ir apiterapijos. Laiko spiralė padarė dar vieną vingį ir pasisuko į viršų tokiu kampu, kurį galime pavadinti ateities medicinos ir išgyvenimo viltimi.

Apiterapeutai yra susitarę bičių produktais vadinti viską, kas atsiranda avilyje, kuriame gyvena bitės. Sakysime, vaškinė kandis nėra bitės giminaitė, ji kaip tik priešė, tačiau kandis taip pat reikalinga ir naudojama gydymui. Viskas avilyje reikalinga. Šiuolaikinėje  apiterapijoje visi bičių produktai naudojami žmogaus sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui.

Medumi, bičių pikiu ir bičių įgėlimais žmonės gydėsi jau nuo neatmenamų laikų, dar prieš mūsų erą. Pirmosios mums prieinamos žinios yra Egipto papirusuose ir kinų medicinos kanonuose. Pirmasis šiuos gydymo būdus aprašė Hipokratas.

Dar XX-ojo amžiaus viduryje buvo manoma, kad apiterapija – tai gydymas bičių nuodais ir įgėlimais. Šiais laikais vartojami beveik visi bičių produktai. Dabar jau žinoma, kad bičių produktai yra veiklūs maisto papildai ir netgi veikia kaip natūralūs antibiotikai.

Nors ir nepoetiškai tai skamba, tačiau jie yra gyvūninės kilmės. Medus ir nektaras – ne tas pats. Bičių suneštos žiedadulkės ir augalo žiedadulkės – taip pat skirtingi dalykai, juk viską bitės perleidžia per savo organizmą, paveikia savo fermentais ir energetika.

Bičių produktams galima pritaikyti senovinę formulę: maistas – vaistas – nuodas.

Biologiškai aktyvūs bičių produktai skirstomi į:

metabolinius, arba tiesiogiai veikiančius medžiagų apykaitą, palaikančius ir papildančius (medus, bičių suneštos žiedadulkės, bičių duonelė ir iš dalies bičių pienelis);

– reguliacinius, veikiančius per vegetacinę nervų sistemą ir aukštosios nervinės veiklos centrus. Jie sukelia tokių poveikių, kurių mechanizmas dar nėra visiškai aiškus. Tokie yra bičių nuodai, bičių pikis arba propolis, perų ekstraktas, žuvusių bičių ekstraktas, vaškinės kandies lervų ekstraktas, avilio terapija, avilio bioenergetika ir kiti.

Medus – natūralus antibiotikas

Medus – tai ypatingos rūšies maisto atsargos, kurias kaupia ir vartoja maistui medunešės bitės. Šis produktas vis plačiau minimas kaip natūralus antibiotikas, pasaulinėse mokslininkų konferencijose vis daugiau kalbama apie antibiotinį medaus poveikį. Dar medus turi dietinį, imunitetą stiprinantį (imunomoduliacinį), dirginantį, regeneracinį (kalbant apie žaizdų gijimą), antitoksinį poveikį. Tai pravartu prisiminti esant bet kokios kilmės apsinuodijimui.

Medaus rūšių yra daugiau nei 70. Tačiau mums, lietuviams, geriausiai tinka lietuviškas, tas, kurį bitutės suneša iš lietuviškų žolynų, ne atvežtas iš Kinijos, Lenkijos ar Karelijos. Taip yra dėl to, kad mūsų organizmas turi genetinę atmintį ir geriausiai priima jam artimus augalus ir energiją, kaip ir mūsų maistą, orą ir vandenį.

Šviežias (dar nesubrendęs, skystas) medus yra pats galingiausias antibiotikas. Jį puikiausiai įsisavina visi, kas gali vartoti medų.

Medus su koriais – pats stipriausias imunomoduliatorius. Medų su koriais reikia ilgai kramtyti, po to nuryti. Šviežių korių vaškas labai gerai atstato žarnyno gleivinę, puikiai veikia esant disbakteriozei. Vokietijoje vykstančiose apiterapeutų konferencijose stovi bitininkai, kurie čia pat permala mėsmale korius ir kiekvieną atėjusįjį jais vaišina. Tokio medaus su koriais po šaukštą kas dieną suvalgydavo vienuoliai senuosiuose Vokietijos vienuolynuose, tai – žarnyno gleivinės atstatymo būdas, žinomas nuo senų laikų. Kai siautė maro, šiltinės, choleros epidemijos, o vaistams buvo naudojami metalai ir jų junginiai, reikėjo atstatyti žarnyną. Visa didžioji apiterapija ir atėjo iš Egipto, Kinijos ir viduramžių vienuolynų.

Pages: 1 2 3 4

Contact Us