Džiaugiasi sveikata, nes labai norėjo gyventi

Training-for-the-over-40s-couplePonia Janina Vaizgelienė tikina, kad jaunam galima jaustis nepaisant pase nurodytos gimimo datos. Aštunta dešimtis jai – tikrai ne nuosprendis. Keturiasdešimt penkerius metus išdirbusi odontologe, o šiuo metu priklausanti garbingam senjorų luomui, Janina mėgaujasi gyvenimu, pamiršusi sunkias ligas.

Dagnė Mockutė

Aš gyvensiu!

Žvelgiant į visada gera nuotaika trykštančią moterį, kuriai lieknos figūros ir skaistaus veido gali pavydėti pusamžės moterys, galima pamanyti, kad ponia Janina niekada nesirgo, nepatyrė jokių gyvenimo negandų. „Gražiausiais savo gyvenimo metais tikrai nebuvau sveikuolė, kamuodavo angina, ne kartą ir plaučių uždegimas buvo sugriebęs. Teko net penkis kartus gultis ant operacinio stalo. Vėliau nežinia kaip užsikrėčiau virusiniu galvos smegenų dangalų uždegimu, ištiko klinikinė mirtis. Keturias paras išbuvau komoje. Reanimacijoje, busdama iš komos, mačiau ryškią šviesą, girdėjau, kaip gydytojai kalbėjosi: „Kiek išgyvens?“ – „Na, iki ryto gal…“, – prisiminė Janina. – O aš girdžiu, tik nieko negaliu pasakyti! Tuomet manyje sukilo baisus protestas: „Ne, ne! Aš gyvensiu!“

Pabudusi iš komos moteris sužinojo, kad jai paralyžiuotos kojos. „Pusę metų gulėjau lyg lapas. Kai po truputį ėmiau vaikščioti, slinkau ramstydamasi į sienas ar laikydamasi už parankės. Nejutau žemės, atrodė, kad kojos sminga į vatą. Jaučiausi lyg vėjo blaškoma smilga. Gydytojai siūlė antros grupės neįgalumą, tačiau aš kategoriškai atsisakiau“, – sakė pašnekovė.

Nuodas – blogos mintys

Tokius žmones kaip Janina įprasta vadinti sangvinikais. Mat net sunkiausią gyvenimo akimirką jie nepraranda vilties. Ir tuomet, kai teko mokytis iš naujo vaikščioti, Janinos širdyje skambėjo gražiausia muzika. „Stengiausi dainuoti, niūniuoti, klausytis džiaugsmingų melodijų. Besiklausydama muzikos užsimiršdavau, o liūdesys išsisklaidydavo kaip rūkas. Ir dabar veju šalin blogas mintis ir emocijas, tai patariu daryti ir kitiems. Blogos mintys – didžiausias nuodas“, – pabrėžė Janina. Ji sakė, kad visada pasikliovė medicina, juolab, kad ir pati buvo medikė.

Tačiau susirgusi daug ką permąstė. Atsisakiusi cheminių vaistų, ji sutelkė visas Dievo duotas gyvybines galias ir pati ėmėsi ropštis į gyvenimo kalną. Iš pradžių tai buvo maži žingsneliai, kurie ilgainiui tapo maratono kilometrais. „Tai, kad iš beveik nevaikštančio žmogaus tapau ne vieno sveikuolių maratono nugalėtoja – mano pačios nuopelnas“, – rodydama dešimtis prizų, medalių, pasakojo moteris. Ji tikino, kad žmogus, jei tik nori, gali įteigti sau labai daug. „Virusinis smegenų uždegimas, anot medikų, laikomas nepagydoma liga. O aš sau tariau – pasveiksta visi, kurie tiki, kad pasveiks. Savitaiga daro stebuklus“, – tikino sveikuolė.

Jauna širdis

Dažnas ieško sveiko gyvenimo receptų. Vieni imasi žaliavalgystės, kiti tampa veganais, treti badauja. Janina – ne kraštutinumų žmogus. Valgo įvairų maistą, bet niekada nepersivalgo. Ji žino, kad visiškai sustabdyti senėjimo proceso neįmanoma. „Žinau, kad gyvensiu tiek, kiek man skirta. Tačiau žinau ir tai, kad pagerinsiu man likimo atseikėtų metų kokybę. Įsitikinau – ne veltui sakoma, jog „širdis – visada jauna“. Taip ir yra. Aš pamirštu, kiek man metų, nesistengiau nei rengtis, nei elgtis pagal metus. Jei man per septyniasdešimt, tai ką – būtinai turiu vaikščioti sulinkusi, lazdele pasiramsčiuodama?“ – retoriškai klausė moteris. Ji patarė moterims apskritai apie savo amžių negalvoti. Seniai įrodyta, jog biologinis amžius ne viską lemia.

Dviese smagiau

Močiute, senele Janiną vadina tik anūkai. Užauginusi du vaikus, ji jau turi provaikaičių. Dviejų mėnesių Majus – jauniausia giminės atžala.

Vyriausiajam anūkui greitai bus 27-eri. Būdama 42 m. Janina antrą kartą kūrė šeimą. „Mano vyrui tada buvo 29-eri. Dabar atrodome panašaus amžiaus – niekas nesako, kad esu vyresnė. Pradėjęs gyventi su manimi Bronius suprato, kad sveika gyvensena ­– vertybė, kurią reikia puoselėti. Dviese, mylint vienas kitą, viską daryti lengviau ir smagiau“, – atviravo Janina. Kartu su Broniumi ji leidžia vasaras sodyboje. Ten užsiaugina įvairiausių gėrybių. Visą žiemą pasigardžiuodami valgo savo uogas, vaisius ir daržoves. Janina nieko nekonservuoja, uogas trina su medumi, o vaisius ir daržoves – raugia. Didžiausiais malonumas – kai išdygsta pirmosios žolelės, nes iš jų galima pasidaryti ypatingų, energiją teikiančių salotų. Beje, sutuoktiniai beveik nevalgo termiškai apdoroto maisto.

Nuo 5 iki 21 kilometro

Janina baigė „Gyvenimo meno“ kursus ir Dainiaus Kepenio „Palangos sveikatos mokyklą“. Dabar ir pati galėtų rašyti knygas apie išskirtines žmogaus galias. Jos sveiko ir harmoningo gyvenimo pagrindą sudaro iš pirmo žvilgsnio labai paprasti dalykai: pozityvus mąstymo būdas, savitaigos ugdymas, sveika mityba, didelis fizinis aktyvumas bei organizmo grūdinimas. Sportinę karjerą ši užsispyrusi moteris pradėjo būdama 50-ies.

Pages: 1 2 3

Contact Us