Hainanis mano akimis

Iš tiesų Hainanio sala nepaprasta (gal labiau neįprasta mums, vakariečiams) šalis. Ji kartu ir džiugina ir šokiruoja.

1

Nors apie pačią Kiniją  teko labai daug girdėti iš draugų ir pažįstamų, bet nuvažiavus vis tiek ištinka kultūrinis šokas:) Pirmą kartą supratau ką iš tiesų reiškia šis terminas…

2

Pirmas įspūdis, kad Hainanio sala dieviškas kampelis su velniška kiniška kultūra:) Pirmiausia iškyla klausimas, kaip pereiti gatvę, kai net einant per perėją niekas nesiteikia tavęs praleisti. Net dar daugiau, t.y. einant per pėsčiųjų perėją tau pypina, kad netrukdytum pravažiuoti:)

(Šaligatvis taip pat nėra saugi zona, nes nuolat zuja mopedai, kurie taip pat nuolat pypina, kad pasitrauktum iš kelio – mat trukdai eismui..)Po poros dienų viskas pasidaro suprantamiau. Einant per perėja tiesiog turi pataikyti į didesnį tarpą tarp mašinų ir tikėtis, kad atlekianti mašina tave apvažiuos (kaip nebūtu keista, bet visa tai vyksta labai sklandžiai ir gana paprastai). Po savaitės lakstėme jau kaip vietiniai:) Svarbiausia, kad toks lakstymas visai įdomus būdas pereiti gatvę labai paprastai:)

3

Žinoma, svarbiausia kelionės dalis buvo tradicinis kinų medicinos gydymas, dėl kurio čia ir atvažiavome. Iš tiesų unikalu tai, ką galima pamatyti ir išbandyti ant savęs. Kraujo nuleidimas atitinkamuose taškuose, prideginimai moksa, masažai, akupunktūra, akupresūra, masažai, kaukės, įvyniojimai – visa tai medicinos kasdienybė. Tikriausiai Lietuvoje atrodytu keistai, jei atėjęs pacientas pas daktarą ir pasiskundęs pavyzdžiui gerklės skausmu, išeitu su kraujosrūvomis ant kaklo, nugaros ir krūtinės. Bet tik ne čiaJ Pas kinų medicinos daktarus viskas daroma paprastai, pagal senas tradicijas ir visai nesvarbu kaip atrodysi po gydymo. Svarbiausia tikslas – pagydyti ligonį. Pasakius ligos priežastį, neklausinėja ar galima daryti pvz. kraujo nuleidimą, po kurio lieka didžiausios kraujosrūvos. Jei jau atėjai gydytis, tai ir būsi pagydytas čia ir dabarJ

Labai sužavėjo vietinių augalų ir gyvūnų gausa vaistinėse. Nes daugelyje vaistinių dar išlikę tradicinės medicinos skyriai. Čia galima pamatyti džiovintų gyvačių ir kitokių gyvių, kurių net pavadinimo nežinome (nes viskas tik kinų kalba).

Pages: 1 2 3

Contact Us