Jauniausia taškinio masažo atmaina – korėjietiškas taškinis plaštakų ir pėdų masažas

Dauguma esame girdėję apie gydymą adatomis – akupunktūrą. Panašiai žmogus sau gali padėti ir spausdamas tam tikrus taškus. Šis metodas vadinamas akupresūra. Tačiau yra ir dar viena, paprastesnė, sistema – korėjietiškas taškinis plaštakų ir pėdų masažas („su-džok“). Šis gydymo būdas leidžia visus organus pasiekti per tam tikrus taškus rankose ir pėdose.

Žinoma vos 30 metų

„Pamenate pasakojimą apie akupunktūros atsiradimą? Kai valstietis susitrenkė kauptuku kojos nykštį, jam nustojo skaudėti galvą. O juk kojos nykštyje yra vadinamoji galvos projekcija. Ši legenda atspindi taškinio masažo esmę. Šį gydymo būdą, kaip ir akupunktūrą, sukūrė pats Dievas ar gamta, tik daug vėliau atrado žmogus“, – pasakoja Arūnas Jonuškis, Klaipėdos klubo „Kelias į save“ vadovas, šešių knygų apie plaštakų ir pėdų masažą autorius, jau 20 metų šiuo metodu gydantis žmones.

Taškinio plaštakų ir pėdų masažo terapijos pradininkas – profesorius iš Pietų Korėjos Pak Dže Vu (Park Jae Woo). Pirmą kartą spauda šį masažą aprašė 1987 m.

Arūnas pasakojo šį dalyką atradęs intuityviai prieš 20 metų: delnuose ieškojo skaudžių taškų ir šiuos stipriai spaudė. Po kelių minučių pradėjo mažėti dusulys. Jam tai pasirodė stebuklas. Kiek vėliau Palangos sveikatos mokykloje klausėsi lektoriaus paskaitos apie korėjietišką taškinį masažą, per kurią suprato, kad pats aptiko plaučių tašką. Po ketverių metų išvyko gilinti žinių į kursus pas terapijos tėvą – atradėją Pak Dže Vu, po kurių drąsiau pradėjo aiškinti šį metodą ir juo gydyti.

 Teorija ir patirtis

Akupunktūra, kurios dalis yra taškinis masažas, laikoma viena alternatyviosios medicinos šakų. Ši sena rytų medicinos sritis turi nemažai variantų. Viena jauniausių yra korėjietiškas taškinis plaštakų ir pėdų masažas„su-džok“ (išvertus iš korėjiečių kalbos „su“ reiškia „plaštaka“, „džok“ – ‚pėda“).

Apie šį masažą sužinojau prieš dvejus metus. Pradėjo skaudėti skrandį (turiu kas porą metų atsinaujinančią skrandžio opą ir kartas nuo karto apie save primenantį refliuksą), tad kreipiausi į vieną pirmųjų taškinio masažo specialisčių Danguolę Vasiliauskienę. Ji nupiešė man ant delno atitinkamus taškus, kuriuos reikia spaudyti, ir pasakė, kad jeigu tai darysiu kasdien, nereikės nė adatų. Taip ir dariau. Iš tiesų – adatų neprireikė.

Šį skrandžio masažą po metų ir vėl prisiminiau. Šįkart priežastis buvo rimtesnė – tikėtis, kad palaidojus mamą neatsinaujins skrandžio skausmai, būtų buvę gana naivu. Šįkart tuos pačius taškus ant delno nupiešė A.Jonuškis, klubo „Kelias į save“ vadovas. Juos paspaudinėjau porą savaičių – neįsiskaudėjo.

 Lengvai išmokstama

 „Korėjietiškas taškinis plaštakų ir pėdų masažas skiriasi nuo daugumos tradicinių ir netradicinių gydymo būdų. Tarkim, akupunktūra pririša prie specialisto. Masažo technikos nesunkiai gali pramokti kiekvienas, o tada, pajutus pablogėjimą, nereikia kiekvienąkart bėgti pas gydytoją. Gali spaudyti taškus visur ir visada: darbe, namuose, važiuodamas autobusu, skaitydamas. Kartais pakanka sunerti pirštus ir patrinti delnus vieną į kitą, kol pajusite šilumą – pagerės skrandžio veikla. Jei patrinsite zoną po nykščiu, padėsite širdžiai, plaučiams, o patrynę nykščių pagalvėles – sumažinsite galvos skausmą“, – pasakojo A.Jonuškis.

„Šios terapijos principas yra labai paprastas. Esmė – panašumo sistemos: formos panašumas ir kartojimasis. Didesni dariniai savo forma, sandara atkartoja mažiausius. Analogiškai ir žmogaus organizme: ausies kaušelis yra tarsi žmogaus gemalas žemyn galva. Delno centras – tai pilvas, viduriniai pirštai – kojos, mažylis ir smilius – rankos, nykštys atitinka galvą. Taip pat su visu organizmu susijusios ir pėdos. Taigi veikdami tam tikrus padų, delnų ar pirštų taškus skatiname dirbti tam tikrus organus“, – aiškina taškinio masažo specialistas.

Skausmas rodo ligą

 Jei kokioje nors kūno dalyje atsiranda sutrikimų, jų projekcijos delnuose ir pėdose tampa skaudžios. Stimuliuojant jas, į atitinkamą organą yra siunčiama elektromagnetinė banga, įsijungia savireguliacijos mechanizmas, vyksta harmonizacijos, regeneracijos procesai. Organui sveikstant mažėja skausmas jį atitinkančiuose taškuose, galop visai išnyksta.

Aptikti reikiamus taškus padeda schemos. Žinote, koks organas kelia problemų, randate jį pagal schemą ir veikiate tuos taškus. Galima ir kitaip: specialia lazdele spaudote minėtą vietą, kol aptiksite skausmingus taškus. Juos ir reikia veikti.

„Ar skausmas ne atsitiktinis, ar būtent tie organai nesveikuoja, galima įsitikinti spaudant visus organą atitinkančius taškus, mat jų yra ne vienas. Svarbu ir amžius. Tarkim, vaikams geriau masažuoti delnus, pagyvenusiems žmonėms – pėdas. Priklauso ir nuo to, kokius organus labiau norite gydyti: esančius apatinėje kūno dalyje geriau veikti per pėdas, viršutinėje – per delnus“, – pasakojo A.Jonuškis.

Veikti taškus galima įvairiais būdais: spaudyti pirštu, diagnostine lazdele, specialiais žiedais ar masažuokliais, užklijuoti sėklų, pašildyti smilkalu, žvakės vašku.

Pages: 1 2 3

Contact Us