Jaunystės eliksyro receptai

Turbūt visais laikais vienintelis pasaulyje galvosūkis, niekada nepraradęs aktualumo, buvo rūpestis, kaip išsaugoti jaunystę, gražią išvaizdą, aktyvumą ir gyvenimo džiaugsmą. Ir kokių tik patarimų nėra, kaip to pasiekti!..

Kas šiais laikais galėtų būti laikoma jaunystės eliksyru, kur slypi sveikatos ir energingumo paslaptis? To pasiteiravome kelių savo darbais ir idėjomis visuomenėje žinomų žmonių.

 Sėklų kokteiliai

 Ksavera Vaištarienė, chemijos mokslų daktarė, Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė, 11 knygų apie mitybos ir kitų veiksnių įtaką žmogaus sveikatai autorė

Manau, kad mityba žmogui labai svarbi. Dabar lietuviai labai persivalgo – to, ką suvalgo pietums, daugeliui pakaktų visai dienai.

Mano pusryčiai – visos dienos energijos užtaisas: suberiu po arbatinį šaukštelį maltų moliūgo, saulėgrąžų, sezamų, linų sėklų į pusę stiklinės šilto vandens ir pasidarau kokteilį. Sėklos yra labai koncentruotas maistas, iš jų galime gauti įvairių mikroelementų, biologiškai aktyvių ir mineralinių medžiagų, vitaminų, kurių negauname su įprastu maistu – taip organizmas gauna visas reikalingas medžiagas, nereikia jokių maisto papildų. Tokį kokteilį vadinu smegenų maistu, nes šiose sėklose gausu labai vertingų omega-3 ir omega-6 rūgščių. Šaukštelyje sezamų sėklų – ir kalcio paros norma. Kokteilį geriausia gerti ryte, nes trūkstant mikroelementų organizmas negali pagaminti kai kurių fermentų.

Kalbant apie jaunystės eliksyrą, prisiminiau Mefistofelio patarimą Faustui: grįžti į kaimą, braidyti po mėšlą, auginti daržoves – bus jaunas. Šiame patarime yra daug tiesos.

Vaistažolių užpilai

Juozas Vasiliauskas, medicinos mokslų daktaras, vaistininkas, 14 knygų apie vaistinius augalus bei žmogaus sveikatą autorius ir bendraautorius

Manau, kad žmogaus sveikatos pamatas – gera virškinimo sistema. Jei ji prastai dirba, joks eliksyras nepadės. Kiekvieno žmogaus organizme turi būti tvarka, jei jos nėra, negalima tikėtis nei ilgo, sveiko gyvenimo, nei geros išvaizdos.

Vaistažolės labai padeda virškinti. Iš jonažolių, medetkų ir šlamučių žiedų, gudobelės žiedų bei vaisių ir didžiosios varnalėšos šaknų pasigaminkite mišinį virškinimui gerinti ir jį vartokite. Neabejoju, kad mišiniai, ištraukos virškinimui gerinti ir yra tikriausias sveikatos bei jaunystės eliksyras. Kiekvienam žmogui reikėtų suprasti savo organizmo tvarką, kad jai sutrikus žinotų, ką daryti.

Kad sutvarkyčiau medžiagų apykaitą, pasidarau tokį pavasarinį pumpurų ir lapų mišinį: prisirinkęs išbrinkusių liepų, beržų, klevų, tuopų, serbentų, aronijų, aviečių, raugerškių, lazdynų, šaltalankių, šermukšnių, obelų, vyšnių pumpurų ir jaunų lapelių (renku kas dvi savaites, nes besiskleisdami pumpurai ir lapai prisipildo naujų veikliųjų medžiagų), juos papildau žliūgių, didžiųjų dilgėlių, pavasarinių raktažolių, paprastųjų kiaulpienių, kraujažolių, šventagaršvių, kitų augalų lapeliais, išdžiovinu, sumalu, sumaišau ir turiu puikų pagalbininką organizmui – nereikia jokių vitaminų ar papildų.

Saikinga mityba ir sugebėjimas atleisti

 Aldona Bartusevičienė, Lietuvos veiklios ilgaamžystės akademijos prezidentė, gydytoja radiologė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė ir 7 knygų autorė

Jaunystės ir sveikatos eliksyras – tai gera nuotaika, judėjimas, saikinga bei teisinga mityba.

Kone visus metus verta kasdien suvalgyti po skiltelę česnako, žiemą ir pavasarį, siaučiant gripo virusams – ir po dvi, nes česnakas turi labai įvairių vitaminų ir mikroelementų, labai naudingas širdžiai ir kraujotakai, saugo nuo peršalimo ligų. Svarbu neprisivalgyti vakarais, geriausia – visai nevalgyti po 19 val. Ir vadovautis taisykle: kuo maistas paprastesnis, natūralesnis, mažiau apdirbtas, vietinis, tuo sveikesnis. Tad daug geriau žiemą valgyti raugintus kopūstus ir burokus, o ne apelsinus ir mandarinus.

Taip pat labai svarbu geranoriškai nusiteikti, nelaikyti savyje pykčio. Kažkada įžeista greitai atsikirsdavau, dabar išmokau nereaguoti, neatsakyti, apsisukusi nueiti ir greitai atleisti, bendrauti su tuo žmogumi lyg niekur nieko. Nes pyktis, pavydas – didžiausi priešai mūsų nervų sistemai. Būtina išbraukti žodžius „negaliu“, „tingiu“ – reikia daryti viską, kas būtina. Šias taisykles verta taikyti kasdien ir reikalauti to iš kitų, bet svarbiausia – pačiam taip gyventi.

Pages: 1 2

Contact Us