Gydymas jonizuotu vandeniu ir jo moksliniai tyrimai

LEONARDAS LUKOŠEVIČIUSNuotr. Leonardas Lukoševičius, Asociacijos “Aqua est vita” Valdybos pirmininkas

Pateikiame tarptautiniame biomedicinos tyrimų ir terapijos žurnale „Biologinė medicina“, 2014 m. spalio mėn. išspausdintą habl.dr., profesoriaus Leonardo LUKOŠEVIČIAUS, Asociacijos AQUA EST VITA Valdybos pirmininko straipsnį „Jonizuotas vanduo klinikoje ir eksperimente“.

Šiuolaikinis žmogus vidutiniškai gyvena 60-80, o mokslininkų nuomone turėtų gyventi 122 metus. Ilgiausiai gyvena japonai. Daugiausia ilgaamžių Japonijoje yra tarp  moterų ir siekia 85,4 proc.  Daugiausia šimtamečių japonų gyvena Okinavos saloje.

2012 metais  Lietuvos gyventojų vidutinė  būsimo gyvenimo trukmė buvo 73,9, vyrų – 68,4, o moterų – 79,5 metų. Vis dar išlieka didelis skirtumas (11,1 metų) tarp vyrų ir moterų vidutinės tikėtinos gyvenimo trukmės, kai tuo tarpu ES šalyse tas skirtumas siekia tik 5,8 metų. Lietuvoje gimusių vyrų tikėtina vidutinė gyvenimo trukmė mažiausia ES, o moterų – taip pat trumpesnė nei daugelyje ES šalių.

Labiausiai patvirtinta senėjimo ir mirties teorija pastaruoju metu laisvaradikalinių pažaidų teorija.. Šiuo metu laikomasi nuomonės, kad laisvieji radikalai atima iš žmogaus apie 60 metų.. Įrodyta, kad su LR susiję pačios pavojingiausios ligos – navikai, bronchų astma, cukrinis diabetas, širdies ligos, aterosklerozė, Alzheimerio liga, išsėtinė sklerozė ir kitos.

Pažymėtina, kad LR susidaro ne tik iš deguonies, bet ir iš azoto ir chloro: oksidai, superoksidas, hidrooksidas , azoto oksidas, ozonidas, lipidų radikalai, hipochloritas.

Nustatyta, kad antriniai radikalai vykdo ardomąjį darbą ir dalyvauja patologinių procesų (kancerogenezė, aterosklerozė, lėtinio uždegimo ir nervų degeneracinių ligų) formavimesi.

Veiksniai sukeliantys, LR susidarymą ir pažeidžiantys oksido-redukcinę pusiausvyrą organizme:radiacija,kai kurie vaistai, nikotinas ir dervos, aplinkos tarša, saulės ultravioletiniai spinduliai, soliariumas, streso hormonai, maisto produktai ir gėrimai, lėtinis uždegimas, imuninis atsakas

DNR pažaida LR- navikų ir infarktų priežastis

LR dažniausiai atakuoja DNR, o tai rūgštis, kuri saugo ir perneša genetinę programą..DNR molekulę per dieną LR atakuoja iki 10 000.

Genetinio kodo pažaida  geriausiu atveju padaro ląstelę nenaudinga, negalinčia vykdyti savo funkcijų, o blogiausiu – kaupiamos mutacijos, , o tai transformuoja ląstelę į onkologinę.Nustatyta, kad LR pažeidžia endoteliocitus ir kraujagyslių sienas ir duoda stimulą aterosklerozei.

Senėjimo procesas ir ląstelių žūtis

Kiekviena normali ląstelė gali dalintis tik apie 50 kartų, po to ji žūva. Toks limitas priklauso nuo telomerų – galinių DNR fragmentų. Po kiekvieno ląstelės dalijimosi normaliuose audiniuose telomeros sutrumpėja mikrometro dalimi. Po tam tikro dalijimosi skaičiaus telomeros sutrumpėja iki tokio ilgio, kai negali daugiau dalintis ir ląstelė miršta.

Senatvė turi tiesioginę priklausomybę su telomerų ilgiu.

Įrodyta, kad telomerų trumpėjimas stimuliuoja organizmo senėjimą, o trumpėjimo priežastis yra laisvieji radikalai.

Kodėl japonai vartoja šarminį jonizuotą vandenį ?

Vieną iš natūralių antioksidantų –  elektrolize redukuotą vandenį (ERV) japonai vartoja apie 50 metų. Jie išmoko čiaupo vandenį paversti jonizuotu arba „gyvu „ vandeniu, sukūrę jonizatorių, tačiau ilgai buvo neaišku, kaip jis veikia  Tik 1997 metais S.Shirahatos grupė paskelbė, kad jonizuotas vanduo turi aukštą pH, daug ištirpusio molekulinio vandenilio, mažai ištirpusio deguonies ir neigiamą redoksi potencialą.

Buvo nustatyta, kad ERV gali neutralizuoti ne tik superoksido anijono radikalą ir vandenilio peroksidą, bet ir singuletinį deguonį bei ir hidroksilo  radikalą. Be to jis veikia panašiai kaip klasikiniai antioksidantai askorbo rūgštis, katechinas, taninas, superoksido dismutazė, bet poveikis silpnesnis.

Kaip žinoma LR turi afinitetą DNR, ją atakuoja ir sukelia molekulės įtrūkius, o trūkstant vandens nevyksta efektyvi restitucija ir mutacijų poveikyje ląstelė transformuoja į onkologinę.

2010 metais A.Nakao grupė rekomendavo gerti ERV sergantiems metaboliniu sindromu, kuriam charakteringa kardiometabolinė rizika: nutukimas, rezistencija insulinui, hipertenzija, glikemija ir dislipidemija. Kaip žinoma, šio sindromo patogenezėje svarbiausią vaidmenį atlieka oksidacinis stresas.

20 potencialių metabolikų 8 savaites gėrė redukuotą vandenį (1,5-2,0 l) kasdieną.

Pages: 1 2

Contact Us