Gydymas jonizuotu vandeniu ir jo moksliniai tyrimai

Gydymo kurso pabaigoje buvo nustatytas superoksido dismutazės aktyvumo ženklus padidėjimas, tiobarbitūro  rūgšties šlapime sumažėjimas, DTL cholesterolio koncentracijos padidėjimas bei santykio bendras cholesterolis/DTL cholesterolis sumažėjimas.

Autorių nuomone, ERV vartojimas sumažino oksidacinio streso požymius, bet padidino antioksidacinio statuso aktyvumą. Tai yra potencialiai nauja MS gydymo ir prevencijos strategija. Tai ypač aktualu Lietuvos gyventojams, kurių 40-60 proc. serga šiu sindromu.

Plačios apimties darbus atliko K-C. Huang grupė (2003-2010), tirdama inkstų nepakankamumu sergančius hemodializuojamus pacientus.

Skirdami  ERV nustatė, kad sumažėjo oksiduotų molekulių – vandenilio peroksido, hipochlorito, prouždegiminių citokinų koncentracijos, redukavo oksidostreso požymius, prouždegiminių citokinų superekspresiją bei   sumažino hemodializės sukeltą T ląstelių imunodisfunkciją.

Atlikę sudėtingus eksperimentus onkologijoje, 2009 metais C-F Tsai su grupe įrodė, kad ERV kombinuojant su gliutationu indukavo leukemijos HL-60 ląstelių apoptozę; K-J Lee grupė atskleidė ERV antikancerogeninį poveikį melanomos B16 ląstelėms, moduliuodami imuninę sistemą per Th1 (IFN-y, IL-12 ) ir Th2 (IL-4, IL-5) citokinus.

J. Ye su grupe 2008 metais pateikė duomenis apie tai , kad ERV redukavo plaučių adenokarcinomos angiogenezę, veikdamas kraujagyslių endotelio augimo faktorių. D.Ašbach pateikė kai kurių ligų gydymo unikalias metodikas, taikant jonizuotą šarminį vandenį (2013).

Pateikti moksliniai faktai įrodo, kad šarminis jonizuotas vanduo ne tik sutvarko organizmo vidinės terpės šarmų –rūgščių pusiausvyrą, bet ir kontroliuoja laisvųjų radikalų apykaitą ir mažina jų kenksmingą poveikį. Tai vienas iš veiksnių, kuris nulemia japonų ilgaamžiškumą.

 

Pages: 1 2

Contact Us