Kaip susigrąžinti vyriškumą

B_DainysĮ profesoriaus Balio DAINIO urologijos kliniką Vilniuje dažnai kreipiasi įvairaus amžiaus vyrai, norėdami susigrąžinti nusilpusį vyriškumą. Profesorius padeda – tam dažniausia užtenka vienos mažytės injekcijos. Deja, dar ne visi vyrai žino, kad ir jie iki gilios senatvės gali džiaugtis jaunystės privalumais.

Apie jaunystę sugrąžinantį vyriškumo hormoną kalbamės su gydytoju urologu, profesoriumi Baliu DAINIU.

Kodėl pradingsta potraukis

Nors viešumoje girdėti, kad vyrai intymumo nori dažniau negu moterys, tačiau profesoriaus patirtis ir apklausos rodo, kad yra kaip tik atvirkščiai – moterims to reikia labiau.

„O jei rimtai, tai lytinis potraukis (libido) yra labai sudėtingas neurofiziologinis procesas, – aiškina B.Dainys. – Būna sutrikimų ir vyrų, ir moterų organizmuose. Libido priklauso nuo vyriškojo hormono testosterono.“

Profesorius aiškina, kad subrendusių 18 metų vaikinų testosterono lygis yra didžiausias, o mažėti jis pradeda nuo 30 metų, kas metai po 1 proc. „Šis hormonas ir daro mus vyrais, – pasakoja gydytojas. – Jo veikiami formuojasi antriniai požymiai – raumenys, plaukuotumas, auga barzda. Testosteronas yra ir vyrų agresijos priežastis. Jei matote besipešančius vyrus – žinokite, kad tai ne jie pešasi, o jų testosteronas. Jei vyras įkyriai kimba prie moters, tai taip pat ne vyro, o testosterono kaltė.

Moterys taip pat turi šio hormono, – tęsia profesorius. – Jų kūnas būna plaukuotesnis, raumeningesnis, o charakteris – valdingesnis. Liaudyje tokios moterys vadinamos „moterimis su testikulais“. Jos paprastai būna verslininkės, įmonių vadovės, smarkios, valdingos moterys, siekiančios laimėti. Dauguma vyrų labiau mėgsta moteriškesnes, švelnesnes, daugiau estrogeno turinčias moteris, tačiau yra tokių, kuriems patinka valdingos – jiems įdomu tokias „sutramdyti“.

Pasak profesoriaus, moterims testosteronas taip pat reikalingas lytiniam potraukiui formuoti, tačiau nėra nė vienos, kuri testosterono turėtų tiek pat, kiek vyras. Vyriškų moterų organizme laisvojo ir surišto testosterono santykis yra pakitęs.

Kaip prasideda andropauzė

Kai vyras sulaukia 45–55 metų, jo organizme hormono testosterono kiekis jau būna gerokai sumažėjęs. „Vyras, žinoma, tai pajaučia, o pajutęs dažnai kaltina ne save, o ką nors kitą, – apie hormono trūkumo sukeltas problemas pasakoja profesorius. – Dažniausia būna kalta „įgrisusi partnerė“ – kuri, mat, jo nesužadina. Gal kita, jaunesnė, sužadintų? Vyras ima jausti, kad ir potraukis, ir potencija silpnėja. Pradeda augti svoris, didėja blogojo cholesterolio kiekis kraujyje, atsiranda mieguistumas, apatija. Susimąstęs, kad gal kažkas ne taip (ir žuvys nekimba, ir medžioklėje nesiseka), ima ieškoti aštresnių pojūčių. Apie tokius vyrus sakoma: „Žilė galvon, velnias uodegon.“ Na, o medikai šį gyvenimo periodą vadina andropauze – amžiaus vidurio krize.

Daugelis vyrų tų „aštresnių pojūčių“ greitai atranda, – toliau pasakoja profesorius. – Jei amžiaus vidurio krizės ištiktas vyras sutinka jauną merginą, gerai išmanančią fiziologiją, ši žilstelėjusiam didvyriui greitai sugrąžina gyvenimo džiaugsmą. Protinga moteris vyrą pagiria, paskatina svorį numesti, kartu eina į sporto klubą, pataria vaistukų nusipirkti, – ji tikrai gali „atkurti“ vyrą tikrąja to žodžio prasme. Taip žmogus atgimsta, juk testosterono kiekį galima reguliuoti ir natūraliomis priemonėmis. Sporto klubas, aktyvesnis gyvenimas šio hormono kiekį didina, antsvoris – mažina. Ant pilvo susikaupę riebalai išskiria tokius hormonus, kurie testosterono kiekį gali labai sumažinti, o sumažinęs pilvą, vyras tikrai lengviau pasijunta – lytinis potraukis atsiranda, o vyras vėl pradeda domėtis gyvenimu.“

Antroji jaunystė ilgai netrunka

 „Deja, tas domėjimasis gyvenimu netrunka ilgai, fiziologija vis tiek ima viršų – metai bėga, o testosterono mažėja. Štai tada prasideda tikra krizė – tada jau vyrai labai greitai ritasi žemyn. Vėl atsinaujina andropauzės simptomai, – aiškina B.Dainys. – Tik pasižiūrėkite, kiek vyrų snaudžia per posėdžius! Aš jau ir be tyrimų matau, kad jiems trūksta testosterono. Jei vyrai jaučiasi apsnūdę, tikrai aišku, kad jų testosterono kiekis yra labai sumažėjęs. Argi jauni vyrai kada nors snaudžia? Ne! Net jeigu ir neįdomi paskaita, jie kalbasi, spurda, varnas šaudo, bet nesnaudžia. O kaip atrodo tie snaudžiantys? Raumenų nėra, pilvas didelis… Iš tokio vyro moteris tikrai negali tikėtis pilnaverčio sekso. Ir libido jau nėra, jam sužadinti reikia pagalbinių priemonių.“

Tokiems vyrams B.Dainys skiria pakaitinę hormonų terapiją – papildo sumažėjusį testosterono kiekį organizme. Juk šis hormonas svarbus ir potencijai, ne tik libido. „Testosteronas didina ir raumenų masę, o gerai potencijai reikia, kad mažojo dubens raumenys būtų tvirti, – aiškina vyriškumo paslaptis profesorius, – juk jeigu raumenys silpni čia, tai ir ten yra silpna… Pastipriname – ir vyras atsigauna.“

Pages: 1 2

Contact Us