Keičiu gyvenimo būdą! Nuo rytojaus…

Naujieji metai – lyg naujas švarus mūsų gyvenimo lapas. Tyliai (ir garsiai) pasižadame sau, kad šiais metais jau tikrai pradėsime gyventi sveikai!

Bet tam reikia valios. Todėl dažnai, susidūrę su kūno pasipriešinimu, nuleidžiame rankas.

Lengviau seksis, jei pradėsite keisti gyvenimą nuo paprastų dalykų.

Ramiai miegokite

Apie trečdalį gyvenimo mes praleidžiame miegodami. Deja, du trečdaliai žmonių naktimis neišsimiega. Miego trūkumas turi įtakos mūsų nuotaikai ir gebėjimui sutelkti dėmesį, be to, silpnina imunitetą, didina riziką susirgti hipertonija, diabetu, širdies ligomis ir netgi vėžiu. Rūpinimasis miego kokybe turi tapti prioritetu, taigi vertėtų laikytis tokių rekomendacijų.

* Kojos visuomet turi būti šiltos. Jei nesušylate, užsimaukite šiltas kojines.

* Prieš miegą nežiūrėkite televizoriaus. Gerą filmą pasižiūrėti gal ir malonu, bet tai neretai suaudrina psichiką ir neleidžia užmigti.

* Miegokite visiškoje tamsoje. Net nedidelis šviesos tarpelis pro naktines užuolaidas ar silpna naktinės lemputės švieselė sulėtina melatonino (hormono, atsakingo už sveiką miegą) susidarymą.

Valgykite daugiau ląstelienos

 Tai – pats lengviausias būdas sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, išvengti širdies ir kraujagyslių ligų bei diabeto, taip pat kontroliuoti savo svorį. Kasdien būtina gauti mažiausiai 18 g ląstelienos. Atsisakykite baltų miltų gaminių, baltų ryžių ir duonos. Valgykite produktus iš kietagrūdžių kviečių, neskaldytų grūdų duoną ir nešlifuotus ryžius, valgykite avižų dribsnių, riešutų ir ankštinių produktų, daugiau vaisių ir daržovių – tikrai netrukus pajusite teigiamus pokyčius.

Valgykite vaisių, daržovių ir žuvies

Trys porcijos vaisių ir daržovių per dieną (porcija – tai vienas didelis obuolys, apelsinas ar 200 g daržovių) padės išvengti kataraktos ar sulėtins jos vystymąsi, sumažins akių ligų riziką. Tinklainės distrofija – viena labiausiai paplitusių vyresnio amžiaus žmonių blogėjančio regėjimo priežasčių. Valgykite riebią žuvį, taip jūs sumažinsite akių ligų vystymosi riziką. Tyrimai rodo, kad daug riebios žuvies, turinčios daug omega-3 rūgščių, vartojantiems žmonėms rizika susirgti geltonosios dėmės degeneracija sumažėja 40 procentų.

Sustiprinkite raumenų korsetą

Apie 90 procentų vyresnių nei 30 metų žmonių jaučia vienokius ar kitokius nugaros skausmus. Tai labai rimta: jei laiku nesiimsime priemonių, gali prasidėti stuburo ligos ir iškilti grėsmė likti invalidais .

Mes labai dažnai dirbame vienodoje padėtyje, kuri kelia tam tikrų raumenų įtampą (automobilio vairavimas, darbas prie kompiuterio, ilgi skrydžiai ar važiavimas autobusu, dirbame sode ar darže, nešiojame sunkius krovinius). Dėl to atsiranda nugaros skausmų. Skausmas – tai organizmo signalas apie patologinius stuburo pokyčius.

Darykite paprastus pratimus, kurie padės jums sustiprinti raumenų korsetą, prilaikantį stuburą. Jeigu juos darysite po truputį ir dažnai (tris kartus per dieną, penkias dienas per savaitę), jau po mėnesio pajusite rezultatą.

Kūną masažuokite šepečiu

Masažuokite šepečiu visą kūną prieš maudydamiesi duše – tai tonizuoja kraujagysles ir suaktyvina kraujotaką. Ši procedūra padeda palaikyti puikią odos būklę ir stiprina imunitetą. Įsigykite natūralių šerių šepetį su ilga rankenėle ir masažuokite kūną, pradėdami nuo pėdų, kildami į viršų širdies kryptimi. Venkite delikačių vietų, išsiplėtusių venų ir vietų, kur pažeista oda.

Stiprinkite dubens raumenis

 Kiekviena moteris žino, kaip svarbu stiprinti dubens raumenis. Dažnai vyresnėms moterims kaip tik dėl šių raumenų silpnumo kyla problemų – atsiranda šlapimo nelaikymas. Treniruoti šiuos raumenis reikėtų dažnai ir po truputį – tegul tokios treniruotės tampa jūsų kasdieniniu įpročiu, panašiai kaip dušas ar dantų valymas. Pratimus galima atlikinėti bet kuriuo metu ir bet kurioje padėtyje: kai kalbatės telefonu ar laukiate žalio šviesoforo signalo, stotelėje lūkuriuojate autobuso.

Pages: 1 2

Contact Us