Kelionės įspūdžiai

nu kaRojus yra žemėje! Tiksliau, Kinijos Pietuose. Hainanio sala yra įsikūrusi pietų Kinijos jūros pakrantėje, vadinamojoje „Rytų  Havajais“ dėl tropinio klimato ir išsidėstymo vienoje platumoje kaip ir Havajai. Kalbama, kad Hainanio saloje ilsisi Kinijos turtingieji. Kuo ypatingas šis, per parą nuo mūsų lėktuvu nutolęs, rojus?

Tik atvykus, gali pasirodyti, jog Hainanis yra viena iš chaotiškiausių vietų žemėje: automobiliai ir motoroleriai nepaliaujamai laido garso signalus , saulė nenumaldomai kaitina, kūnai prakaituoja. Gatvės kupinos netikėčiausių siurprizų – nuo gatvėje gaminamo maisto, vietinių smalsuolių, norinčių įsiamžinti su turistais, iki motorolerių vairuotojų besinaudojančių pėsčiųjų teisėmis. Tačiau apsipratus su pirmaisiais netikėtumais, vėliau Hainanis gali priminti rojų žemėje.

Ši sala yra pakankamai jauna ir visiškai izoliuota nuo išorinio pasaulio. Saloje kalbama tik kiniškai ir yra pasiekiama tik pasiturintiems Kinijos gyventojams. Šioje unikalumu trykštančioje saloje natūraliai auginami perlai, įvairių rūšių arbatos, bei gaminamas šilkas. Hainanyje, kaip ir likusioje Kinijoje, vyrauja budizmo religija ir kultūra. Saloje didžiausią dalį lankomų objektų sudaro parkai, vienas iš jų – pasaulio parkas. Kinijos pietų jūroje stovinti statula yra aukščiausia Budos statula pasaulyje (108 m.) ir simbolizuoja taiką, išmintį bei malonę. Taip pat netoliese stovi ir Guanyin auksinė statula, kuri, beje, įtraukta į gineso rekordų knygą kaip didžiausia statula iš aukso. Kitas gineso rekordininkas – Guanyin šventykla, kurioje stūkso net 33 Budos statulos vienoje vietoje. Tai yra didžiausias šių statulų rinkinys visame pasaulyje.

Medicina Kinijoje egzistuoja jau daugiau nei 3800 metų ir užima itin svarbią vietą kultūroje. Šiuolaikinėje Tibeto medicinoje yra žinomi keli  tūkstančiai preparatų, kurių gamyboje yra naudojami augalinės, mineralinės ir gyvulinės kilmės medžiagos. Skirtingai nei vakarų medicinoje, Tibeto preparatuose visiškai nėra pašalinių efektų ir alerginių reakcijų, dėka to, kad augalai renkami aukštai kalnuose. Saloje auga retai kur sutinkamas Reishi grybas (lingzhi), kuris harmonizuoja kūno, minčių ir sielos funkcijas, daro mūsų kūną jauną ir prailgina gyvenimą. Saloje yra įsikūręs žymiausias tradicinės Kinijos medicinos centras „Ilgaamžiškumo sodas“. Jame sveikatos paslaugas teikia aukščiausios kvalifikacijos gydytojai ir tradicinės kinų medicinos specialistai. Medicinines paslaugas gali būti suteikiamos net paplūdimyje – daromi masažai, akupunktūra, nuleidžiamas kraujas, prideginamos moksos, vykdoma kūno diagnostika iš pulso. Vaistai gaminami kiekvienam asmeniškai, prieš tai atlikus jau minėtą diagnostiką iš pulso. Čia taip pat gaminami unikalūs ryklio taukai, kurie valo kraujagysles ir mažina cholesterolį. Tik Kinijoje galima įsigyti gyvačių nuodų ir priešnuodžių, kurie ne tik mažina uždegimus, bet ir kartu detoksikuoja organizmą. Itin didelį įspūdį paliko apsilankymas vaistinėse. Kiekvienoje vaistinėje dirba specializuotas kinų medicinos ekspertas. Jis gali jus apsilankymo metu ištirti, nustatyti jus kamuojančių skausmų priežastis, tiesiog vaistinėje pasverti gydančių žolelių bei nurodyti jų vartojimo indikacijas. Įėjus į vaistinę pirmiausiai akys užkliūva už gausybės džiovintų gėrybių, grybų, gyvūnų organų. Jie yra sveriami ir kainuoja gana nemažai. Vitrinose galima pasižvalgyti į džiovintus jūros arkliukus, gyvačių organus ar elnių ragus. Galima pamatyti milžiniškuose stiklainiuose patalpintas įvairias šaknis, grybus, žoles. Jas vaistininkas atsveria pagal kliento poreikius. Tai tikras kūrybinis fabrikas!

Saloje yra suteikiama galimybė maudytis terminiuose mineraliniuose šaltiniuose, kurie egzistuoja pasaulyje tik dvejose vietose – Islandijoje ir Hainanyje. Šaltiniuose esantis vanduo yra natūraliai radioaktyvus ir gali pasiekti 70ºC temperatūrą. Sveikatai gerinti jie naudojami jau daugiau nei tūkstantį metų. Šiose versmėse gydomi nugaros skausmai, reumatas, sėdmens nervo skausmai, inkstų uždegimas, ginekologinės ir odos ligos bei depresija.

Taigi, Hainanis, iš pat pradžių priminęs chaoso irštvą, galiausiai tapo rojumi žemėje. Šimtametės tradicijos, natūralūs perlai, arbata, netradicinė medicina, terminiai vandenys ir kita – visa tai paliko neišdildomus įspūdžius. Jeigu esate neabejingi naujiems įspūdžiams, Hainanis yra puiki vieta jiems patirti!

Autorė: Gitana Kamičaitienė – farmacininkė, vaistinės vedėja, rytų medicinos mokslų žinovė.

Contact Us