Sveika gyvensena ir vanduo

Sveika gyvensena yra plati sąvoka, apimanti ne vieną gyvenimo sritį. Daugelis nori gyventi sveikai, tačiau nežino nuo ko pradėti.

Sveikos gyvensenos modelis pirmiausia atsiranda galvoje ir tik vėliau gali pereiti į konkrečius veiksmus. Tam reikia protiškai subręsti. Protiškai subręsti, kad galėtume teisingai sverti, kas labiau apsimoka – ar dabar gyventi nesveikai, žaloti savo organizmą ir senatvėje turėti krūvą sunkių lėtinių ligų, ar rūpintis savimi ir taip atitolinti senatvę ir prailginti gyvenimą.
Esame girdėję nuomonę: „gyvensiu sveikai, o vieną rytą ims ir partrenks mane mašina ir viskas šuniui ant uodegos nueis“. Gal mūsų likimas priklauso ir ne vien nuo mūsų pačių, tačiau taip mąstant vargu ar apskritai verta stengtis gyvenime. Kam mokytis, dirbti, jei tuoj partrenks mašina…  Šis posakis – tai geras išsisukinėjimas ir sąžinės užglaistymas tingintiems keisti gyvenimo būdą.

Apie šiuos mąstymo procesus tiek daug kalbama ne veltui. Jei sveika gyvensena nepradės suktis Jūsų galvoje, tikrai nieko nepradėsite veikti ir Jūs.
Sveika gyvensena prasideda nuo požiūrių keitimosi.
Sveikas protas – sveiko kūno pradžia.

Pirmas esminis žingsnis

Pirmasis žingsnis – atsisėskite ir pagalvokite, kaip gyvenate dabar ir kaip pagerėtų Jūsų gyvenimas, jei pradėtumėte gyventi sveikai?
Nieko nedarykite, tik pagalvokite – įsivaizduokite.
Pagalvokite ne tik apie dabartį, supančią rutiną, bet ir apie ateitį – artimą ir tolimą, dabartį ir senatvę, vaikus, anūkus, proanūkius.
Kaip visiems Jūsų sveiko gali reikti senatvėje.
Jei po pirmojo žingsnio manote, kad Jūs dar nesate subrendę sveikai gyventi, toliau šio straipsnio galite nebeskaityti.

Nuo minčių prie darbų

Kada pradėti gyventi sveikai? Nuo rytojaus, nuo kito mėnesio, nuo Kalėdų, Naujųjų metų, Velykų?
Dideliems darbams moralinis pasiruošimas yra būtinas, bet ar tolima data yra gerai?
Laikas nuolat bėga ir kiekvienos praleistos akimirkos nesugrąžinsi. Kodėl sveikai gyventi nepradėti dabar – nuo šios minutės, kurią matote ekrano dešiniajame apatiniame kampe? Jei esate pasiruošęs gyventi sveikai – prisiminkite ją. Ji gali būti Jūsų sveiko gyvenimo pradžios minute.
Kaip keisti gyvenimo būdą?
Gyvenimo būdą reiktų keisti palengva.
Įsivaizduokite, kad dar šį vakarą suvalgėte riebų kepsnį su alumi ar vynu, o rytoj pusryčiams valgysite daržoves, pietums – kruopas, o vakarienei – kruopas su daržovėmis. Arba, visus pastaruosius metus gulėjote prie televizoriaus, o rytoj bėgsite 10 km ar kitaip iš paskutiniųjų bausite save už antsvorį. Toks drastiškas pasikeitimas didelis stresas organizmui.

Kita vertus daugeliui tokie drastiški pasikeitimai nebūna sėkmingi, nes jų išliekamumas yra mažas.
Antrasis žingsnis – minties galia
„Man nusibodo nesirūpinti savimi, aš galiu sau padėti ir tai pradedu jau dabar“
„Man nusibodo nesirūpinti savimi, aš galiu sau padėti ir tai pradedu jau dabar“
„Man nusibodo nesirūpinti savimi, aš galiu sau padėti ir tai pradedu jau dabar“
Dauguma žmonių funkcionuoja komforto zonoje ir net nenutuokia kokias dideles galimybes jie turi ir kokią laimę gali atnešti šių galimybių panaudojimas.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Contact Us