Kovos su kosuliu taktika

Jeigu ištisą mėnesį po peršalimo jūs keliate siaubą aplinkiniams savo kosuliu, nereikėtų beviltiškai skėsčioti rankomis: esą viską išmėginote… Vadinasi, mėginote ne tą.

 Kovos taktika priklauso nuo kosulio „amžiaus“ ir pobūdžio. Vienus jis kamuoja naktimis, kitus vargina rytais. O tretiems tereikia gurkšnelio šalto vandens arba šalto oro, kad pasigirstų iki skausmo pažįstami garsai. Strategija šiuo atveju viena: kuo toliau leisite kosuliui pažengti, tuo sunkiau bus jį išvaryti.

 Pirmosios dvi peršalimo dienos

 Jo vis dar nėra

 Nuo kosulio paprastai peršalimas neprasideda – tiesiog peršti gerklę, užgula nosį, sunku ryti. Kosulys atsiranda vėliau. Ar galima jo išvengti? Dažnai intensyvi terapija pasiteisina: gerklę nustoja skaudėti ir infekcija „nenusileidžia“ iš viršutinių kvėpavimo takų į apatinius.

Ką daryti? Plaukite nosį 3–4 kartus per dieną sūdytu vandeniu (šaukštelis druskos stiklinei šilto virinto vandens), po procedūros įsilašinkite uždegimą slopinančių vaistų. Galvą atloškite, kad vaistas nutekėtų per galinę nosiaryklės sienelę – šitaip jis geriau suveiks.

Kas valandą skalaukite gerklę furacilino tirpalu arba mišiniu: šaukštelis sodos, druska ir keli lašai jodo stiklinei vandens. Pravartu kaitalioti su ramunėlių, šalavijo, alijošiaus užpilu.

Paprasčiausia priemonė

Paimkite į burną šaukštelį alyvuogių aliejaus ir intensyviai skalaukite tol, kol jis taps nebeklampus.

 Pirmosios savaitės pabaiga

 Jis jau čia

 Pervertinote savo jėgas ir tikėjotės išsigydyti savarankiškai? Deja, stebuklai nutinka retai, dažniau infekcijai pasiseka užimti tvirtas pozicijas. Štai tuomet jau ne tik skauda gerklę, o prasideda ir kosulys – sausas, skausmingas, su protrūkiais. Šiuo etapu užduotis kita: sudrėkinti sausą kosulį, kad jis mažiau dirgintų jautrius bronchus, tuomet sveikimo procesas paspartės.

Ką daryti? Kosulį drėkinti padeda pienas su sviestu ir soda, vaistiniai augalai: siauralapis termopsis, saldymedžio šaknis, debesylas, plačialapis gyslotis. Taip pat tinka karšta arbata su medumi, šilti šarminiai mineraliniai vandenys ir sodos inhaliacijos. Jeigu kosulys trukdo užmigti, atvirkščiai, jį reikia slopinti, nakčiai vartojant preparatus, kurie veikia kosulio centrą (į jų sudėtį dažniausiai įeina kodeinas). Galima išmėginti ir ledinukus su mentoliu.

Paprasčiausia priemonė

Mūsų močiutės kosulį stabdydavo degintu cukrumi. Šaukštelį cukraus pakaitinkite ant nestiprios ugnies. Kai cukrus ištirps ir įgaus medaus atspalvį, panardinkite šaukštelį į nedidelį kiekį šalto vandens. Gautas ledinukas ir šiltas saldus vanduo – puiki priemonė nuo sauso kosulio.

 Antra savaitė: užkankino

Kai skreplių išsiskiria labai daug, kyla kita problema – neįmanoma atsikosėti: itin tirštos, klampios gleivės sunkiai pasišalina.

Ką daryti? Padės gleives skystinantys vaistai, kurių galite nusipirkti vaistinėse. Be to, 2–3 kartus per dieną kvėpuokite pašildyto mineralinio vandens garais. Dar geriau, jeigu į jį įlašinsite 5–6 lašus anyžių aliejaus. Jeigu skrepliai labai gausūs, klampūs, galima pakvėpuoti eukalipto lapų ir pušų pumpurų antpilo garais.

Paprasčiausia priemonė

Pašildytas alus – stipri priemonė, nors ir ne pati maloniausia. Alų galite skiesti per pusę su karštu pienu, tačiau ši priemonė tinka tik žmonėms, kurių skrandis sveikas.

Pages: 1 2

Contact Us