Migreną galima įveikti ir be tablečių

Mokslininkui, atradusiam migrenos gydymo būdą, Nobelio premijos gal ir neskirtų, bet daugiau nei 17 proc. planetos gyventojų būtų dėkingi už tai, kad gali gyventi be skausmo.

Migrena, anot epidemiologų, serga maždaug vienas iš dešimties besiskundžiančiųjų galvos skausmu. Moterys nuo migreninių galvos skausmų kenčia 2–3 kartus dažniau nei vyrai. Gal todėl būtent jos pirmosios ir išbando įvairius šio negalavimo gydymo būdus? Pakalbėkime apie tai, kaip įveikti migreną be tablečių.

Būtina išsiaiškinti priežastį

Homeopatas Antanas Januškevičius tikino, kad migreną sukelia smegenų kraujagyslių veiklos disbalansas, kai vienur jos būna per plačios, o kitose vietose susiaurėja. „Problema ta, kad nėra normalaus kraujo pritekėjimo į smegenis ir ištekėjimo iš jų. Gali būti ir kitos priežastys, todėl būtina nustatyti, kas sukelia migreną ir tik tada gydyti“, – sakė pašnekovas. Jis paaiškino, kad pacientas yra tiriamas specialiu aparatu, kuris molekuliniame lygmenyje nustato kiekvieno žmogaus organo elektromagnetinį potencialą. Jei organo veikla sutrikusi, prietaisas rodo disbalansą. „Būna, kad migrena kamuoja žmogų dėl prastos kepenų ar skrandžio veiklos, nors pats žmogus jokių nemalonių simptomų nejaučia. Pokyčiai minėtų organų veikloje būna labai nežymūs, tačiau jie gali tapti migrenos priepuolių priežastimi. Kiekvienas atvejis skirtingas, todėl būtinas nuodugnus viso organizmo ištyrimas“, – pabrėžė A.Januškevičius. Homeopatinis gydymas, pasak jo, gali trukti ir mėnesį, ir trejus metus.

Keičia žmogaus charakterį

Dažniausiai ši liga kamuoja darbingo amžiaus žmones. Vilniuje gyvenanti Ina sakė, kad dėl nuolat pasikartojančių migrenos priepuolių būna nedarbinga. „Daugiau nei dvidešimt metų geriu vaistus nuo skausmo. Priepuolių metu krečia šaltis, pasidarau jautri garsams, šviesai, kvapams, pykina. Migrena – ne tik galvos skausmas, tai – būsena. Jei prasidėjus priepuoliui galiu būti tyloje, tamsoje ir po keliomis šiltomis antklodėmis, priepuolis praeina greičiau, o jei reikia dirbti ar kur nors keliauti, skausmas kankina savaitę ir ilgiau“, – pasakojo moteris. Ji pastebėjo, kad dėl nuolatinio vaistų vartojimo sušlubavo širdis, kepenys. Pasikeitė net gyvenimo būdas ir charakteris, nes baisu skristi lėktuvu, užsibūti vakarėliuose, valgyti kai kurių produktų, gąsdina oro permainos, nes visa tai gali išprovokuoti migrenos priepuolį. Ina apgailestavo, kad kartu su ja kenčia ir šeimos nariai, nes priepuolių metu jie turi vaikščioti ant pirštų galų, o jiems praėjus – iškęsti jos nuotaikų kaitą, dirglumą.

Padėjo kvėpavimo treniruoklis

Ieškodama alternatyvių gydymo būdų Ina išbandė daug ką. Lankė jogą, buvo net pas ekstrasensus. Jos savijauta pagerėdavo, tačiau ilgainiui migrenos priepuoliai vėl atsinaujindavo. Dabar ji bando kitaip spręsti ją kamuojančią problemą. „Pradėjau naudoti Frolovo kvėpavimo treniruoklį-inhaliatorių. Pirkome jį sūnui gydyti, nes medikai vaikui įtaria bronchinę astmą ir liepė daryti inhaliacijas. Paskaičiusi instrukciją sužinojau, kad aparatas tinka ir migrenai gydyti. Beveik du mėnesius kiekvieną vakarą pusę valandos kvėpuoju griežtai laikydamasi instrukcijos. Pastebėjau, kad daug geriau miegu, pasitaisė nuotaika, o migrenos priepuolių nebuvo nė vieno. Anksčiau jie mane kamuodavo kelis kartus per mėnesį“, – džiaugėsi moteris. Pasak jos, šis kvėpavimo treniruoklis paprastas, bet efektyvus prietaisas, padedantis ne tik palaikyti sveikatą, bet ir gydyti įsisenėjusias ligas. Moteris viliasi, kad tokiu paprastu būdu jai pavyks atsikratyti kelis dešimtmečius kamavusios ligos.

Priežastys – neaiškios

Vilniaus Centro poliklinikoje dirbantis psichoterapeutas Vitas Pupeikis patikino, kad sergantieji migrena psichikos problemų neturi, tačiau neatmetė prielaidos, kad dėl pasikartojančių migrenos priepuolių gali keistis žmogaus charakteris. Blogiausia tai, kad vis dar nėra žinomos migreną sukeliančios priežastys. Manoma, kad jai atsirasti reikšmės turi paveldimumas ir kai kurie kiti veiksniai: stresas, nuovargis, miego-būdravimo režimo nesilaikymas, alkoholis, kai kurie maisto produktai (kakava, šokoladas, riešutai, fermentinis sūris, raudonas vynas), badavimas, staigus meteorologinių sąlygų pasikeitimas. Naujausi tyrimai paneigia, kad tai galvos kraujagyslių problema. Manoma, kad priepuolius lemia smegenų procesai, vykstantys neuronų jungtyse, įtakos turi ir kai kurie genai.

„Lengva pilvui, lengva galvai“

Kol vieni mokslininkai gilinasi į priežastis, kiti ieško būdų, kaip migreną įveikti be medikamentų. Žinoma žolininkė Danutė Kunčienė pataria iš esmės keisti gyvenimo būdą, pradėti bent vieną kartą per savaitę pasninkauti, valyti organizmą, sveikai maitintis. „Visiems vieno recepto nuo migrenos nėra. Aišku viena, kad vaistais šios problemos neišspręsi. Buvau Amerikos mitybos specialisto T.Kolino Kembelo konferencijoje ir dar kartą įsitikinau, kad labai svarbu yra tai, ką žmogus valgo. Mityba gali pagerinti ar pabloginti žmogaus sveikatą. Gyvulinių baltymų mūsų racione gali būti tik 10 proc. Juk ne veltui yra sakoma, kad „jei pilvui lengva – ir galvai lengva“. Ji pabrėžė, kad žmogus turi įsiklausyti į save, labiau vadovautis intuicija ir neturėti ydingų įpročių.

Pages: 1 2

Contact Us