Natūrali medicina ir sveika gyvensena – ilgesnis gyvenimas be ligų

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

Vilnius

2015-09-28

 Natūrali medicina ir sveika gyvensena – ilgesnis gyvenimas be ligų

 Spalio 1-ąją tradiciškai minima Pagyvenusių žmonių diena. Norint sveikam sulaukti brandaus amžiaus, sveikata reikia pradėti rūpintis iš anksto. Pavargę nuo cheminių vaistų, užterštos aplinkos bei maisto su begale sintetinių maisto priedų, žmonės vis labiau atsisuka į natūralumą, ekologiją. Europoje žmonės jau ėmėsi saugoti savo sveikatą, pasitelkdami natūralią mediciną ir sveiką gyvenseną.

Remiantis statistika, 65 proc. Europos gyventojų teigia, kad jiems buvo taikomi natūralios medicinos gydymo metodai. Saugūs natūralios medicinos gydymo būdai padeda atitolinti ligas arba jas gydyti, o sveikas gyvenimo būdas prisideda prie to, kad brandaus amžiaus sulaukusio žmogaus gyvenimas būtų judrus, sėkmingas ir kokybiškas.

Vienas pagrindinių Lietuvos sveikatos 2014– 2025 metų programos uždavinių-formuoti sveiką gyvenseną. Reikšmingas vaidmuo tenka ir natūraliai medicinai, kuri mūsų šalyje dar nėra plačiai taikoma sveikatos priežiūros įstaigose.

„Daugelyje šalių natūrali medicina ir sveika gyvensena sėkmingai integruojami į sveikatos priežiūros sistemas, nes įsitikinta jų efektyvumu gydant ir atstatant sveikatą, „- sako Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos Rūmų pirmininkas prof. Algirdas Raslanas.

Gydomas žmogus, o ne simptomas

Europoje dažniausiai taikomi šie natūralios medicinos metodai: akupunktūra, homeopatija, fitoterapija, antroposofinė medicina, natūropatija, tradicinė kinų medicina, osteopatija ir chiropraktika.

Lietuvoje priskaičiuojama daugiau nei 30 skirtingų natūraliosios medicinos sričių (ajurveda, tradicinė kinų medicina, fitoterapija, Reiki, joga ir t.t.).  Šie metodai ir sistemos svarbūs ne tik ligų gydymui, bet ir jų profilaktikai, nes apima visą mūsų gyvenimo būdą, nurodo tam tikrus sveikos gyvensenos principus, kurių laikantis galima ilgai išvengti sveikatos sutrikimų. Ne mažiau veiksminga ir svarbi visavertė mityba, ekologiška aplinka, fizinis aktyvumas. Nors ir kokie skirtingi natūralios medicinos metodai bebūtų, jie turi bendrą bruožą – veikia holistiniu principu, t.y. remiasi tuo, kad gydoma ne atskira žmogaus liga ar organizmo dalis, o atsižvelgiama į žmogaus visumą: fizinį kūną, protą, emocijas ir dvasią. Būtent dėl šios priežasties, žmogaus organizmas, kuris yra savireguliacinė sistema, gali išgyti.

Užtikrinti saugias paslaugas

Sparčiai populiarėjant natūraliems gydymo metodams Lietuvoje, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie užsiima natūralios medicinos ir sveikos gyvensenos veikla. Bet tik nedaugelis dirba profesionaliai ir turi ilgametę darbo patirtį. To priežastis – nėra įstatymų, kuriais remiantis sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos veikla būtų įteisinta valstybiniu mastu ir būtų vykdoma šių veiklų priežiūra bei užtikrinama teikiamų paslaugų kokybė.

Šią spragą užpildo savireguliacijos principu veikiančios asociacijos. Vien tik Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmai vienija daugiau nei 20-ties natūralios medicinos sričių ( Ajurveda, joga, Reiki, tradicinė kinų medicina, meno terapija, fitoterapija, homeopatija,Tai chi, hirudologija ir kt.) atstovus, kurie praktikuoja sveiką ir dvasingą gyvenseną, o dirbant vadovaujasi holistiniu požiūriu.

Vienas iš Rūmų siekių – įgyvendinti šia veikla užsiimančių žmonių savivaldą, tapti filtru atsirenkant kvalifikuotus specialistus, kurie teikia profesionalias, kokybiškas ir saugias paslaugas. „Atsirado poreikis atskirti kokybiškai ir kvalifikuotai dirbančius specialistus nuo kitų,“ – teigia A. Raslanas.

Šiuo metu Rūmuose yra rengiami įvairių natūralios medicinos ir sveikos gyvensenos sričių metodų aprašai, pagal kuriuos bus vertinami specialistai ir išduodami kvalifikacijos pažymėjimai. Tai suteiks galimybę žmonėms, kurie kreipsis į Rūmus, pasirinkti kvalifikuotą specialistą ir gauti saugias paslaugas.

Neabejojama, kad sveikas gyvenimo būdas ir natūralūs gydymo metodai prailgina gyvenimą ir užtikrina žmonių darbingumą bei gerą savijautą iki gilios senatvės.

Pages: 1 2

Contact Us