Negalios jie nepriėmė kaip nuosprendžio

 Stipri valia ir tikėjimas savo jėgomis padeda ne tik nepalūžti ištikus nelaimei ar užklupus sunkiai ligai, bet ir siekti savo tikslų, paneigiant pačias liūdniausias prognozes. Kai kurie nustebina net medikus, įveikę sudėtingą ligą ir iš naujo išmokę vaikščioti. Kiti, net ir turėdami didelę negalią, padaro įspūdingą karjerą: tampa pasaulyje pripažintais mokslininkais ar valstybių vadovais.

 Vaikščioti mokėsi kartu su mažyte dukrele

Būdamas vos 22 metų britas Markas Elis (Mark Ellis) patyrė insultą, po kurio išvis nebegalėjo judėti. Bendrauti su aplinkiniais jis galėjo tik akių judesiais.

Tuo pat metu, kai vyrą ištiko nelaimė, jo žmona Eimi (Amy) buvo ką tik pagimdžiusi jųdviejų dukterį Lolą Rouz (Lola Rose). Mažylei buvo vos dvi savaitės, kai jos tėtį ištiko insultas, dėl kurio gydytojai Markui sukėlė dirbtinę komą ir pasakė jo žmonai, kad ligonis gali neišgyventi.

Vis dėlto po savaitės vyras pabudo, bet negalėjo pajudėti dėl būklės, vadinamos „užrakinto viduje“ sindromu. Anot medikų, taip susirgę žmonės pasveiksta labai retai. Dauguma tų, kuriems pavyksta padaryti pažangą, vis tiek lieka sėdėti vežimėlyje.

Tačiau neįgaliu tapęs Markas, stebėdamas, kaip jo dukrelė mokosi pirmųjų žodžių ir žingsnių, pradėjo ją mėgdžioti – leisti tokius pat kaip ji garsus, atlikti tokius pačius judesius. Tėtis ir mažylė lavino įgūdžius drauge: jie vartė tas pačias knygutes, žaidė tuos pačius žaidimus. Taip, nepaisant liūdnų medikų prognozių, jaunas tėtis pamažu vėl pradėjo kalbėti ir vaikščioti.

Atsistoti įkvėpė šokėja

Čikagos gyventoja Sintija Abrams (Cynthia Abrams) dėl išsėtinės sklerozės buvo suparalyžiuota. Fizines terapijos procedūras, kurias jai taikė, ilgainiui teko nutraukti, nes jos buvo per brangios.

Vis dėlto Sintija nusprendė nenuleisti rankų ir ėmė ieškoti internete, kas padėtų jai atsistoti ant kojų. Naršydama moteris aptiko Karen Čeng (Karen Cheng) vaizdo klipus. Juose įamžinta, kaip Karen kasdien siekė savo svajonės – išmokti šokti. Susižavėjusi Karen pasiryžimu išmokti šokti Sintija parašė jai laišką, papasakodama savo istoriją ir klausdama patarimo, kaip pasielgti.

Karen Sintijai patarė nenuleisti rankų ir sekti jos pavyzdžiu – kasdien bent po 10 sekundžių filmuoti save, besistengiančią pradėti vaikščioti. Moteris paklausė patarimo ir ėmė sportuoti savarankiškai, kasdien filmuodama, kaip jai tai sekasi. Dabar Sintija vėl vaikšto ir skatina kitus nenuleisti rankų bei siekti savo tikslų.

Pakilo iš vežimėlio

Kaune gimęs ir augęs, anksti našlaičiu tapęs buvęs cirko artistas Valentinas Dikulis dabar yra įžymus, pasiturintis akademikas, įkūręs ne vieną reabilitacijos ligoninę (viena jų – Maskvos centre) ir padedantis neįgaliems vėl pradėti vaikščioti.

Kadaise V.Dikulis pats patyrė neįgaliojo dalią. Oro akrobato karjeros pradžioje, beveik prieš penkis dešimtmečius, jis nukrito iš 13 metrų aukščio ir susilaužė stuburą. Tuomet jam buvo vos keturiolika. Savaitę V.Dikulis pragulėjo be sąmonės, o kai pabudo, gydytojai teigė, kad jis niekada nebevaikščios, tačiau vyras tuo nepatikėjo.

Po septynerių metų intensyvaus darbo jis pakilo iš vežimėlio, o dar po dviejų jau vaikščiojo taip pat, kaip ir prieš traumą. Maža to, V.Dikulis grįžo į cirko areną ir tapo jėgos žonglieriumi.

Stebuklingą išgijimą išgarsino spauda ir į V.Dikulį pradėjo kreiptis daugybė neįgalių, vežimėliuose sėdinčių žmonių, kurie maldaudavo padėti išgyti. Ilgainiui V.Dikulis tapo pasauline įžymybe ir įkūrė kelias didžiules reabilitacijos ligonines.

Jis sukūrė unikalią sistemą, kuri galvos smegenų traumas patyrusiems ar sergantiems sunkiomis sąnarių lygomis padeda atnaujinti judėjimo funkcijas. V.Dikulis pasakojo, kad stotis ant kojų savo pacientams padeda naudodamas ir jam žinomus psichologinius būdus.

Nors yra apgynęs mokslo darbą reabilitacijos srityje, kai kurie gydytojai skeptiškai vertina V.Dikulio gydymo būdus. Vis dėlto yra nemažai žmonių, tvirtinančių, kad šio žmogaus gydymas padėjo jiems pakilti iš neįgaliojo vežimėlio.

Pages: 1 2

Contact Us