Švarus oras – ne prabanga, bet būtinybė

star sunMoksliniai tyrimai patvirtina, kad žmogaus kvėpuojamo oro kokybė yra labai svarbus faktorius, lemiantis savijautą, darbingumą ir sveikatą. Urbanizuotoje visuomenėje užterštas oras yra svarbus veiksnys, sukeliantis net labai sunkius kvėpavimo takų ir plaučių bei viso organizmo sutrikimus: astmą, alergines ligas ir net plaučių emfizemą bei vėžį. Ore esantys teršalai sunkina daugelį ligų, sukelia ligos paūmėjimus bei priepuolius (ypač astmos) ir trukdo sveikti.

JAV aplinkos apsaugos agentūra (EPA) nustatė, kad net negamybinės paskirties patalpose oras yra 10-100 kartų labiau užterštas negu lauke. Kita statistika teigia, kad didžioji dauguma gyventojų net 95 proc. paros praleidžia uždarose patalpose: dirba, mokosi, ilsisi ir pan. Dalis žmonių, pvz., ligoniai ir seneliai, net daugelį parų neišeina į lauką.

Kas teršia mūsų orą ir kaip apsisaugoti nuo pražūtingo oro teršalų poveikio mūsų sveikatai?

ORO TERŠALAI gali būti organinės ir neorganinės kilmės medžiagos, kurių dalelių dydis būna nuo submikroskopinio ir mikroskopinio iki akimi matomo (makroskopinio). Oro teršalų dalelių dydis matuojamas mikronais. Akimi matome tik daleles, didesnes nei 10 mikronų. Deja, tokio dydžio oro teršalų dalelės sudaro mažumą, o tai reiškia, kad didžioji dauguma oro teršalų yra žmogui nematomi, bet labai kenksmingi.

Pages: 1 2 3 4

Contact Us