Pakilkite nuo stalo ir pajudėkite!

Šventės dažnai taip išvargina – juk tenka ištisas dienas praleisti prie stalo! Padarykite pertrauką, truputį pajudėkite – tikrai atsigausite. Šie pratimai tinka ir tiems, kurie visą darbo dieną praleidžia biure.

  • Ištiesinkite nugarą. Sėdėdami už stalo, išsitieskite, delnus sudėkite už galvos, pirštus sunerkite. Alkūnes patraukite atgal tiek, kiek įstengsite. Giliai įkvėpkite. Galvą prispauskite prie delnų. Suskaičiuokite iki penkių ir iškvėpkite. Šį pratimą pakartokite penkis kartus.

Tai padės ištiesinti ir atsipalaiduoti nugarą, sustiprės kaklo ir pečių raumenys.

  •  Suaktyvinkite kraujo apytaką kojose. Sėdėdami sugriebkite rankomis už kėdės pakraščio, ištiesinkite kojas ir šiek tiek pakelkite jas nuo grindų. Judinkite kojų pirštus: iš pradžių į priekį-atgal, paskui – aukštyn-žemyn, vėliau atlikite jais sukamuosius judesius – po tris kartus į kiekvieną pusę.

Ilgai sėdint sulenkus kelius, kelio sąnariuose ima prastai cirkuliuoti veninis kraujas, o atliekant pratimus, kraujas ima tekėti sparčiau.

  •  Atpalaiduokite stuburą ir pečių juostą. Atsiremkite į kėdės atkaltę – delnai turi būti pečių plotyje. Ženkite žingsnį atgal. Stovėkite tiesiai. Pėdas suglauskite, pasistiebkite ant kojų pirštų ir pasilenkite į priekį, lengvai sulenkdami alkūnes. Įtraukite pilvą įtempdami raumenis. Pastovėkite tokioje padėtyje vieną minutę. Pakartokite pratimą du kartus.

Pratimas padės atpalaiduoti ir sustiprinti giliuosius liemens ir kryžkaulio raumenis.

  •  Ištempkite riešus. Ištieskite dešiniąją ranką, kairiąja sugriebkite dešiniosios delno vidinę pusę. Tempkite riešą, traukdami jį link savęs (palaikykite dešimt sekundžių). Pakartokite šį pratimą kitos rankos delnu.

Šis pratimas naudingas ne tiktai riešams, bet ir pirštams.

  •  Ištempkite kaklo raumenis. Sėdėdami ant kėdės, delnus sudėkite už galvos, pirštus surakinkite. Lenkite galvą žemyn, stengdamiesi paliesti pasmakre kuo žemiau. Atsipalaiduokite. Ištiesinkite kaklą, patraukdami alkūnes atgal. Tris–keturis kartus ramiai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pratimą pakartokite penkis kartus.

Pratimas padidina kaklo slankstelių judrumą.

Svarbu žinoti

Darydami pratimus atkreipkite dėmesį į tai, kaip kvėpuojate. Jūsų kvėpavimas turi būti ramus. Įkvėpkite pro nosį – taip, kad visi plaučiai prisipildytų oro. Iškvėpkite lėtai, pro burną. Prisiminkite, kad atliekant pratimą kvėpavimo nedera sulaikyti. Įkvėpti, lygiai kaip ir iškvėpti, reikia įtraukus pilvą.

 Šis straipsnis buvo atspausdintas žurnale „Šeimos sveikata“.

SS_LOGO.indd

Contact Us