Peršalimo ligų komplikacijos

Persalimas1Sloga, gerklės skausmas, kūno silpnumas – paprasto peršalimo simptomai. Svarbu jį ne tik gydyti, bet ir neužleisti, nes peršalimo komplikacijos gali būti labai rimtos.

Peršalimo komplikacijos: kokie simptomai?

Peršalimo komplikacijos būna toli gražu ne visuomet, bet dažnai. Jeigu jums pasireiškia tokie simptomai, jūs rizikuojate sulaukti peršalimo komplikacijų:

  • paprasto peršalimo simptomai trunka ilgiau kaip savaitę,
  • drėgnas kosulys nepraeina ilgiau kaip savaitę,
  • temperatūra aukštesnė nei 39 laipsniai,
  • dusulys,
  • ausų skausmas,
  • skausmas nosies antyse (sritis apie nosį ir akis) trunka ilgiau kaip savaitę.

Daug kas net ir esant tokiems simptomams, nekalbant jau apie paprastą peršalimą, ir toliau vaikšto į darbą ir ignoruoja ligą. Toks lengvabūdiškas požiūris į savo organizmą gali baigtis rimtomis komplikacijomis, net mirtimi. Nebandykite savo organizmo tvirtumo – rizika pernelyg didelė.

Komplikacijų rūšys

Jeigu peršalimas ar virusinė liga negydoma tinkamai, nusilpusį organizmą gali palaužti bakterinė infekcija. Tuomet užpuola šios sunkios ligos.

Sinusitas

Tirštos, geltonos, drumstos, nemalonaus kvapo nosies išskyros ir galvos skausmas kaktos srityje. Garai ir karštas dušas mažina gleivių išsiskyrimą. Jeigu sinusito požymiai tęsiasi ilgiau kaip savaitę, teks pradėti vartoti antibiotikus. Retais atvejais, kai sinusitas tampa lėtinis, reikia ilgo antibiotikų kurso ar net chirurginės intervencijos.

Bronchitas

Jeigu kosulys vis tęsiasi, nors peršalimas baigėsi, geltoni arba žali skrepliai kosint (ar net atkosite su krauju), temperatūra aukštesnė kaip 38 laipsniai – tikėtina, kad peršalimas komplikavosi į bronchitą ar net astmą.

Bronchitą sukelia kvėpavimo takus plaučiuose apėmęs uždegimas, dėl ko pradedama gaminti labai daug gleivių. Yra du bronchito tipai: lėtinis ir ūmus. Pastarąjį sukelia virusinė infekcija. Sergant lėtiniu bronchitu kosulys trunka ne mažiau kaip dvejus metus iš eilės, pasireiškia ne trumpiau kaip po 2–3 mėnesius.

Ausų uždegimas

Iškart už būgnelio membranos yra vidinė ausis. Čia ir prasideda otitas (ausų uždegimas). Susirgus vidurinės ausies uždegimu atsiranda labai stiprus ausies, galvos skausmas, pakyla temperatūra. Simptomams slopinti į ausį galima lašinti lašų su glicerinu, bet jokiu būdu ne šaltų, išėmę iš šaldytuvo būtinai juos sušildykite rankoje. Ir jokiu būdu sirgdami otitu nevalykite ausų vatos pagaliukais – taip galite pažeisti būgnelio membraną. Geriausiai otitas gydomas antibiotikais – jie sunaikina uždegimą sukėlusius mikroorganizmus.

Plaučių uždegimas

Plaučių uždegimas arba pneumonija. Ši liga yra viena rimčiausių peršalimo komplikacijų. Ji pažeidžia dalį arba visą plaučių audinį, ligonis karščiuoja, jį krečia šaltis, trinka kvėpavimas ir atsiranda skausmas krūtinės ląstoje. Pneumonijai palengvinti yra daugybė liaudiškų receptų, bet geriausias gydymo būdas – tie patys antibiotikai. Primygtinai rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Užleisto plaučių uždegimo padariniai gali būti mirtini.

Sąnarių uždegimas

Vienas iš labiausiai paplitusių peršalimo, ypač gripo, simptomų – tai sąnarių laužymas, dar vadinamas sąnarių peršalimu. Labai dažnai šis simptomas išsivysto į savarankišką ligą ir net išsigydžius peršalimą.

Dažnai uždegiminis procesas sąnariuose klaidingai palaikomas paprastu „kaulų laužymu“ dėl peršalimo. Pastaruoju atveju gydymas paprastas: pakanka išgydyti virusinį susirgimą, ir visi nemalonumai dėl sąnarių baigsis. Svarbiausia ligoniui – ramybė ir lovos režimas. Bet kuri sąnarių peršalimo forma – rimta liga, kurios negalima gydytis patiems.

Pages: 1 2 3

Contact Us