Tibeto medicina

Tibete medicina – tai viena iš penkių pagrindinių mokslo šakų, vadinamų Rignė Čėva Nga. Iš senų senovės Tibeto gydymo menas atkeliavo iki šių dienų. Žmonės perduodavo žinias iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą, kol vėliau, visa sukaupta patirtis buvo surinkta ir užrašyta. Manoma, kad Tibeto medicinai mažiausiai 4000 metų.
Tibeto medicinoje visų ligų priežastis slypi įgimtame nežinojime (ma-rig-pa). Dėl savo tikrosios prigimties nežinojimo sąmonės sraute kyla trijų rūšių proto nuodai (dug-sum): troškimas, neapykanta bei neišmanymas. Ilgainiui šios trys neigiamos emocijos pažeidžia tris svarbiausias kūno energijos sistemas: vėją (lung), tulžį (tri-pa) ir gleives (be-ken)kurios vadinamos „trimis kaltininkais“ (njėpa-sum). Vėliau šių sistemų sutrikimai išsivysto į ligą fiziniam lygmenyje.
Tibeto medicina siekia suprasti ligos priežastį ir pusiausvyros sutrikimo prigimtį, dėl kurių kyla vienas ar kitas sutrikimas. Tibetiečių medicinoje liga diagnozuojama nuodugniai apklausiant ligonį, apžiūrint jį – tikrinant liežuvį, analizuojant šlapimą ir t.t. bei čiuopiant ligonį – tikrinamas ligos pulsas. Apklausos, apžiūros bei apčiuopos būdu atliekama diagnostika suteikia daug išsamios informacijos apie tikrąją fizinę bei emocinę ligonio būklę. Ko pasekoje skiriamas individualus gydymas.
Tradiciškai Tibeto medicinoje išskiriami keturi gydymo metodai: dieta, gyvenimo būdo korekcija, vaistų terapija bei gydomųjų procedūrų taikymas. Taip pat taikomi ezoteriški gydymo būdai – amuletai, mantros bei ritualai. Gydimas dieta bei gyvenimo būdo korekcija savaime taikomas tik pradinėje ligos stadijoje ir dažniausiai jie tik papildo gydimą vaistais. Tas pats būdinga ir gydomosioms procedūroms – jos taikomos drauge su vaistais arba ligos terminalinėje stadijoje.
Nuo senovės Tibeto medicinos gydytojai – еmči rinko ir užrašinėjo daugekomponenčių vaistų receptus, jų gaminimo technologijas, indikacijas bei vaistų įšventinimo ar suteikimo vaistams magiškos galios metodus. Tokios receptų knygos buvo stropiai saugomos nuo pašaliečių ir perduodamos išimtinai šios tradicijos laikytojams. Tad ši gydimo sistema praėjo ne vieno tūkstantmečio patikrą ir įrodė savo efektyvumą išlikdama iki šių dienų!

http://www.tibetomedicina.lt/

Contact Us