Tikrasis biologinis amžius

Biologinis_amziusAr žinote, kiek jums metų iš tikrųjų? Nežiūrėkite į pasą: tikrasis jūsų biologinis amžius priklauso nuo organizmo susidėvėjimo, gyvenimo būdo, minčių ir mitybos.

 Kiekvienas nori kuo ilgiau išlikti jaunas, aktyvus, gražiai atrodyti. Perkame naujus drabužius, einame pas kirpėjus, jauniname savo veidus kosmetologų kabinetuose, tobuliname kūno formas sportuodami. Tačiau organizmas vis tiek sensta. Daugumos mūsų šalies žmonių biologinis amžius yra 10–15 metų didesnis nei nurodytas pase. Žinoma, yra ir atrodančių tiek pat metų jauniau.

Kaip nustatyti biologinį amžių?

Biologinis amžius parodo, kiek iš tiesų yra susidėvėjęs žmogaus organizmas. Biologinį amžių nustatyti gali padėti kompleksinis tyrimas: nustatomos kepenų detoksikacinės galimybės, hormoninis fonas, atliekami atminties stiprumo ir dėmesio koncentracijos testai, kai kurių organų ultragarsiniai tyrimai ir daugelis kitų dalykų. Tačiau apytiksliai biologinį amžių galite nusistatyti ir patys.

Testas

  1. Pirštais palieskite grindis

 

Užfiksuokite laiką. Stovėdami tiesiai, greitai pasilenkite ir pasistenkite pirštais pasiekti grindis. Sparčiai atsitieskite. Vėl pasilenkite. Kiek kartų pasilenkėte per minutę?

50–55 – jums 20 metų.

49–35 – jums 30 metų.

34–30 – jums 40 metų.

29–25 – jums 50 metų.

24–20 – jums 60 metų.

19–10 – jums 70 metų.

 

  1. Beje, jeigu, pasilenkę ir nelenkdami kelių galite atremti delnus į grindis, jūsų biologinis amžius – tarp 20 ir 30 metų.

Jeigu grindis paliečiate tik pirštais, jums apie 40 metų.

Jeigu rankomis pasiekiate tik blauzdas, jums apie 50 metų.

Jeigu galite prisiliesti tik iki kelių, jums jau per 60 metų.

 

  1. Pasitikrinkite reakcijos greitį

 Jūsų partneris laiko 50 centimetrų ilgio liniuotę taip, kad ties 50 cm padala ji būtų nukreipta vertikaliai žemyn. Savo ranką jūs laikote maždaug dešimčia centimetrų žemiau. Kai tik partneris paleis liniuotę, pabandykite sučiupti ją didžiuoju ir rodomuoju pirštais.

Jei sugriebėte liniuotę ties 20 centimetrų padala – jūsų biologinis amžius siekia 20 metų.

Ties 25 cm – jums 30 metų.

Ties 35 cm – jums 40 metų.

Ties 45 cm – jums 60 metų.

Nepasisekė pagauti – jums 70 metų.

Pages: 1 2 3 4

Contact Us