Vanduo ir citrina – būdas valyti organizmą

citrinaPagal nustatytus žmogaus organizmo ciklus, mūsų kūnas iki 12 valandos dienos apsivalo nuo įvairių teršalų. Todėl nuo ryto iki šio laiko, rekomenduojama išgerti bent litrą vandens. Vanduo neturėtų būti šaltas (bent kambario temperatūros). Jei į litrą pašiltinto vandens dar įspausite pusės citrinos sulčių, gausite dar efektyvesnę organizmo valymo priemonę.

Nors citrina yra rūgšti, tačiau jos sultis vartojant kartu su vandeniu atlieka šarminę funkciją. Taip pat reikėtų pastebėti, kad citrinos sultys tirpdo organizme susiformavusius akmenukus, smėlį. Dėl šios priežasties geriant tokį gėrimą gali atsirasti skausmas šlapinantis.

Vanduo yra būtinas gyvybei. Netgi teigiama, kad gyvybė Žemėje kilo iš vandenyno. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas žūsta apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Organizmui senstant, vandens audiniuose mažėja – tai susiję su lėtėjančia medžiagų apykaita. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo. Vandens trūkumas pasireiškia labai greitai, simptomai atsiranda trūkstant vos 1 procento vandens. Dehidracijai tęsiantis, gresia pavojus širdies – kraujagyslių, kvėpavimo ir termoreguliacinės sistemos veiklai. Žiloje senovėje, kai baltų giminės rinkosi sau gyvenvietes prie ežerų ir upių, apsirūpinimas vandeniu buvo nesunkus ir paprastas, bet vėliau, kai ėmė kurtis ir augti miestai, geriamas vanduo buvo sunkiau gaunamas.    Jūsų dėmesiui – keli įdomūs faktai apie vandenį – mūsų gyvybės šaltinį.
• Mokslininkai sako, kad žmogus gėrimui, buičiai ir kitoms savo gyvenimo sferoms per parą vidutiniškai sunaudoja 100–600 litrų vandens. Jo viduramžiais žmogui per parą prireikdavo tik 15 litrų.   • Suaugusiam žmogui kasdien reikia 2—2,5 litrų geriamojo vandens. Kad organizmas normaliai funkcionuotų, vandens reikia 4—5 kartus daugiau, t. y. kad jame būtų 9—10 l. • Per dieną mūsų kūnas per odą, plaučius, inkstus ir žarnyną praranda 10–12 puodelių vandens.     • Netekęs 21 proc. vandens, žmogus miršta. Žmogui būti be vandens daug pavojingiau, negu be maisto: nevalgęs jis gali išgyventi iki 40 dienų, o negėręs numirs aštuntą parą. • Apskaičiuotas vidutinis vieno žmogaus suvartojamo vandens kiekis — 100—600 litrų per parą – tai jo ekonominės gerovės, kultūrinio ir buitinio lygmens rodiklis. Viduramžiais kiekvienas miestietis suvartodavo 10–15 litrų per parą, bet jau praėjusiame šimtmetyje šis poreikis siekė 30–45 litrų per parą.

Contact Us