Anolitas ANK (biocidinis produktas)

   Aktyvuotas neutralus anolitas – naujo tipo biocidinis produktas, pasižymintis kombinuotu veikimu – plaunančiomis ir dezinfekuojančiomis savybėmis,kuris gaunamas vykstant elektrolizei (ECHA procesui) antodinėje elektrocheminės aktyvacijos  įrenginio anodinėje kameroje.Jis nekenksmingas gamtai, šiltakraujams gyvūnams ir žmonėms. Tai neorganiniai peroksidiniai junginiai, artimi esantiems žmogaus ir gyvūnų organizme. Juos  organizme gamina ląstelių fermentai ir jie dalyvauja fagocitozėje ir visame vykstančiame kenksmingų medžiagų neutralizavimo procese. Toks metastabilus peroksidų mišinys, kuris pasigamina vykstant bioelektrocheminėms reakcijoms, žmogaus organizme yra pats efektyviausias mikroorganizmų naikinimo būdas, nes neišsivysto atsparumas toliau susidarančioms metastabilioms cheminėms sistemoms. Pagal biocidinio veiklumo būdą anolitas artimas dujinei plazmai, o jo suirimo produktai yra silpnai mineralizuotas vanduo. Toks aplinkai nepavojingas chemiškai aktyvuotas anolitas savo aktyvumą išsaugo tam tikrą laiką, kurio visiškai pakanka nukenksminimo procedūroms atlikti. Panaudoti tirpalai suyra į junginius (vandenį ir druską), kurių nereikia papildomai neutralizuoti, kaip kitų cheminių ir plovimo medžiagų.

      Šis anolitas efektyviai veikia gram+ ir gram- bakterijas, adeno, polio, hepatito, ŽIV, HB virusus, grybelinės-pelėsinės kilmės sukėlėjus, maro ir juodligės sporas, paukščių gripo virusus. Pagal savo veiklumą jis pralenkia chloramino, natrio hipochlorido ir kitus chloro junginius bei kitus dezinfekantus. Mikroorganizmų prisitaikymo prie anolito tikimybė labai maža, kadangi tirpalas turi polivalentinį, besikeičiantį laike poveikį. Be to, anolitas yra ir stabilesnis negu kiti chloro junginiai, pvz., hipochloridas.

      Atlikti tyrimai parodė, kad anolitas patekęs ant odos ar gleivinės organizme nesukelia sensibilizacijos ir alergijos, neveikia embriotoksiškai, neturi mutageninio ir teratogeninio poveikio. Anolitas keliasdešimt kartų pigesnis lyginant jį su analogiškais chloro tirpalais. Pvz., vienas kub. metras tokio dezinfekanto kainuoja tik du eurus.Plačiau apie šio biocidinio produkto savybes vir panaudojimo galimybes rasite kituose mūsų svetainės skyriose.

Contact Us