Vandeniu ir mūsų sveikata rūpinasi asociacija

Prieš metus susibūrę į asociaciją „Aqua est vita“ („Vanduo yra gyvybė“) Lietuvos mokslo žmonės
susivienijo tam, kad brangintų vandenį ir visiems paaiškintų atsakomybę už jo išsaugojimą.

Vanduo yra kaip moteris

Vanduo – viena pagrindinių žmogaus išlikimo sąlygų, antroji po deguonies. Žmogus per savo gyvenimą išgeria apie 70 tonų vandens, tad jo reikšmė yra ypatinga ir glūdi žmogaus evoliucijoje.

Medicinos tėvas Hipokratas sakė: „Vanduo yra kaip moteris – dovanoja gyvybę ir turi paslaptingų galių.“ Apie 250 m. prieš Kristų Aleksandrijos bibliotekoje buvo surinkta 60 veikalų, kurių autorystė priskiriama Hipokratui ir jo mokiniams („Corpus Hippocraticum“). Daugumoje šių kūrinių kalbama apie gydomąją vandens galią.

Apie gydymąsi vandeniu pirmą kartą užsimenama senovės indų traktate „Rigveda“ parašytame 1500 m. prieš Kristų. Jau tada vanduo buvo naudojamas gydymui bei laikomas efektyvia gydomąja priemone ir Senovės Indijoje, ir Senovės Egipto kultūrose. Įvairius gydymo vandeniu būdus yra išsamiai aprašę senovės medicinos korifėjai Avicena bei Hipokratas. Gydymas vandeniu moksliškai vadinamas hidroterapija.Tai apsipylimai, apsivyniojimai, trynimas, paprasto gėlo vandens vonios su įvairiais gydomaisiais priedais ir įvairūs dušai.

Kodėl vanduo?

Vanduo dengia 70 proc. Žemės paviršiaus. Gėlas vanduo sudaro tik 3 proc. Du trečdaliai gėlo vandens atsargų yra įšalę ledynuose ir sniegynuose. Kas šeštas planetos žmogus neturi tinkamo gerti vandens. Mokslininkai paskaičiavo, kad 2050 m. pusei Žemės gyventojų tinkamas gerti gėlas vanduo taps didele prabanga.

Mokslininkai pastebi, kad mintys, jausmai ir žodžiai daro poveikį vandeniui. Daugelį metų japonas Masaru Emoto tyrinėjo, kaip jį veikia mintys, emocijos, ketinimai. Veikiant vandenį geromis emocijomis, susidarydavo gražūs, taisyklingų formų kristalai, o blogo-
mis – neturintys jokios struktūros dariniai. Deformacija arba visiškas vandens kristalo struktūros suirimas – tai užteršto vandens įrodymas, o susiformavusio kristalo grožis rodo vandens švarą, jo gydomąjį poveikį.

Vanduo yra būtinas gyvybei, juk jis sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – net 70 proc. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Organizmui senstant, vandens audiniuose mažėja. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo.

Kai žmogui pradeda trūkti vandens, ima silpti organizmo atsparumas ligoms. „Išsausėjęs“ žmogus darosi irzlus, jaučia nuovargį, nemotyvuotą pyktį, depresiją, skausmus įvairiose kūno vietose. Jei juntamas troškulys, vadinasi, žmogaus organizmas neteko 600-800 ml vandens ir deguonies. Moksliniai tyrimai rodo, kad vyresnso amžiaus žmogaus organizmas sausėja ir rūgštėja Kenksmingą organizmo rugštejjmo procesą galima pristabdyti tik vandeniu, kuris pašalina perteklines rūgštines medžiagas.

Kaip sveikatina asociacija„Aqua est vita“

Asociacijos prezidentas, inžinierius ir atradėjas Vytautas Kriovė sako: „Asociacija „Aqua est vita“ vienija įvairaus amžiaus žmones, kuriems brangi sveikata. Mes padedame suprasti, nuo ko priklauso žmogaus sveikata ir kokie sveikos gyvensenos įgūdžiai yra būtini. Didžiausią dėmesį skiriame vandeniui ir siūlome stiprinti sveikatą, pasinaudojant jo galiomis.“

Profesorius habil. dr. Leonardas Lukoševičius, asociacijos „Aqua est vita“ valdybos pirmininkas, sako:„Daugelis supranta, kad sveikata yra nepaprastai svarbi mūsų fizinei, dvasinei ir socialinei gerovei. Tad mes imamės ligų prevencijos.“

Akivaizdu, kad žmonių gyvenimo kokybę lemia maisto kokybė ir kiekybė, organizmo aprūpinimas mineralinėmis medžiagomis, mikroelementais ir vandeniu. Žinoma, ir adekvati fizinė veikla bei žalingų įpročių vengimas. Tą patį tvirtina ir PSO: „Sveikatos stiprinimas yra procesas, suteikiantis žmonėms daugiau galimybių rūpintis savo sveikata ir ją gerinti, geriau suprasti sveikatos ryšį
su gyvensena.“

Įsivaizduokite linksmą upelį. O dabar – bekraštę dykumą, tvoskiančią pragarišku karščiu. Jūsų pasąmonė turbūt jau maldauja bent lašo vandens…

Apie tai, kad sveikatos stiprinimu reikia rimtai susirūpinti, kalba ir šie faktai:

  • Lietuvos vyrų vidutinė gyvenimo trukmė yra trumpiausia ES: vyrų-68,5 m., moterų-79,1 m;
  • ES vyrai gyvena apie 11 metų ilgiau;
  • Lietuvos vyrų mirtingumas nuo širdies kraujagyslių ligų beveik 3 kartus, o moterų – beveik 2,5 karto didesnis nei Europos šalyse.

Pages: 1 2

Contact Us