Sidabringas vanduo

Sidabras gydo ligas

sidabrasSidabras – ne tik taurusis metalas, iš kurio gaminamos monetos ir papuošalai. Kas iš mūsų negirdėjo, kad, pavyzdžiui, sergant gastritu naudinga gerti „sidabrinį“ vandenį? Ir tai ne vienintelė sveikatinamoji šio metalo savybė. Pasirodo, jis kaip oras būtinas mūsų organizmui ir gydo pačias įvairiausias ligas – nuo ūminių respiratorinių virusinių infekcijų iki nudegimų.

Sidabro jonai aktyviai dalyvauja reguliuojant apykaitos procesus, susijusius su smegenų, vidinės sekrecijos liaukų, kepenų ir kaulų audinio funkcionavimu, teigiamai veikia kraujotakos sistemą. Paskutiniu metu mokslininkai priėjo išvados, kad sidabras yra galingas imunomoduliatorius, sulygintinas su steroidais.

Tačiau svarbiausia – sidabras gali naikinti ligas sukeliančius mikroorganizmus. Šią savybę XIX amžiaus devintajame dešimtmetyje nustatė šveicarų botanikas Karlas Negelis. Jis pavadino ją oligodinamija (nuo gr. „oligos“ – mažas ir „dinamos“ – veiksmas). Vis dėlto oligodinaminis poveikis pasireiškia tik tuomet, jei metalas yra ištirpinto (jonizuoto) pavidalo.

albama pirmiausia apie koloidinį sidabrą – jo vandeninį tirpalą. Apskritai apie antibakterines sidabro savybes buvo žinoma dar anksčiau.1870 m. vokiečių ginekologas Karlas Crede atrado vieno procento sidabro azoto rūgšties tirpalo savybes, leidusias jam sėkmingai Vokietijos gimdymo namuose gydyti pūlingus naujagimių akių uždegimus, sukeltus gonorėjos. O 1897 metais jo sūnus, vokiečių chirurgas Benne Crede pasiūlė taikyti koloidinio sidabro preparatus gydant septines infekcijas.

Pasirodė, kad intraveniniu būdu į organizmą patekęs koloidinis sidabras sėkmingai gydo artritą, reumatizmą, bronchų ligas, gripą, plaučių uždegimą. Sidabrinis vanduo padėjo gydant gastritą ir opas, išoriškai vartojamas gydė venerines ligas, taip pat pūlingas žaizdas, nudegimus, trofines opas. Rusijoje koloidinis vanduo sėkmingai pradėtas taikyti karinėje-pūlinėje chirurgijoje rusų karo su japonais metu, 1904 metais.

Pages: 1 2

Contact Us