Vanduo ir elektrocheminė aktyvacija

         Parengta remiantis tarptautinių simpoziumų ir mokslinių tyrimų medžiaga

      Prieš 40 metų mokslininkų kolektyvo atrastas aktyvuotas vanduo įgauna vis didesnį populiarumą įvairiose pasaulio šalyse, plečiasi jo panaudojimas ne tik medicinoje, bet ir atskirose ūkio šakose. Dabar šį vandenį dažniau vadina jonizuotu arba elektrochemiškai aktyvuotu (ECHA) vandeniu. Išlieka populiarūs ir jo ankstesni pavadinimai – gyvasis ir negyvasis vanduo, anolitas ir katolitas. Įvairių šalių mokslininkai, inžinieriai sukūrė nemažai prietaisų, skirtų elektrocheminei vandens aktyvacijai – ekologiškai švarių, efektyvių, plaunančių, dezinfekuojančių, sterilizuojančių, stimuliuojančių, tonizuojančių ir nekenksmingų tirpalų gamybai. Įrenginių veikimo principas panašus – tai elektrocheminis mažai mineralizuoto natrio chlorido (valgomosios druskos) tirpalo pakeitimas metastabiliu tirpalu su nedidele biocidinių komponentų koncentracija, kitaip sakant, aktyvuotu anolto ir katolito tirpalu.

     Vykstant elektrolizei (ECHA procesui) anodinėje įrenginio kameroje gaminasi stiprus dezinfekantas – anolitas, o katodinėje kameroje tuo pačiu metu gaminasi šarminis tirpalas – katolitas. Šis tirpalas – tai dezinfekuojanti, ekologiškai švari plovimo priemonė. Jis pasižymi biostimuliacinėmis, antioksidantinėmis savybėmis, suteikiančiomis organizmui energijos, stimuliuojantis ląstelių regeneraciją, gerinantis medžiagų rezorbciją, mažinantis bendrą organizmo rūgštingumą, palaikantis organizmo šarminį-rūgštinį balansą. Šis tirpalas gerai gydo žaizdas, odos sudirginimus, įbrėžimus, efektyviai gydo skrandžio, 12-pirštės žarnos opas, gerina virškinimą, maisto praeinamumą ir kt. Kadangi šio tirpalo biocheminė sudėtis labai artima skysčiams, kuriuos gamina organizmo ląstelės ir fermentai, jis greitai rezorbuojasi ir patenka į ląstelių skysčius. Elektrolizės metu katolitas praturtinamas kalio, natrio, magnio ir kalcio jonais, kuriuos organizmas įsisavina greičiau. Be to, elektrolizės metu surišami ir nusodinami esantys vandenyje sunkieji metalai – vanduo išvalomas.

      Anolito gamybos procese vyksta tokios cheminės reakcijos: natrio chlorido tirpalo katodinis apdorojimas, laisvųjų radikalų ir kitų cheminių junginių, patekusių į katolitą suardymas. Tam tikslui naudojamas specialus katolitinis reaktorius. Dalis katolito apdorojama anodinėje kameroje. Šių procesų metu atskiestas natrio chlorido tirpalas pereina į metastabilią būseną, kurioje yra didžiausias fizikinis-cheminis aktyvumas. Tirpalas prisotinamas aktyviais elektrocheminės reakcijos produktais, o veikiant aukštos įtampos nuolatinei elektros srovei, susilpnėja vandeniliniai ryšiai ir vandens molekulės įgyja papildomos energijos. Šių reakcijų pasekoje susidaro anolitiniai biocidiniai elementai – aktyvaus chloro junginiai su neutraliu pH. Natrio chlorido tirpalas prie anodo skyla į vandenilį, deguonį ir susidaro dujinis chloro tirpalas – deguoniniai chloro junginiai – aktyvūs oksidatoriai (Cl2O, ClO2, ClO, HClO, Cl3, O2, HO2, OH). Šie oksidatoriai ir laisvieji radikalai pasižymi stipriomis  biocidinėmis (antimikrobinėmis) savybėmis.

Pages: 1 2 3 4

Contact Us