Jonizuotas vanduo ir jo svarba organizme

Šarminio vandens biologinis vaidmuo

1. Natūralus antioksidantas

Šarminio vandens neigiamas oksido-redukcinis potencialas (ORP= -150 – -250 mV) rodo, kad jis pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, nes jame yra laisvų elektronų, kurie gali būti atiduodami. Šie elektronai susijungia su laisvaisiais radikalais ir juos neutralizuoja, ir taip apsaugomos sveikosios ląstelės nuo kenksmingų laisvųjų radikalų. Antioksidacines savybes sustiprina aktyvusis (atominis) vandenilis, kuris susidaro elektrolizės metu. Atominis vandenilis susidaro tada, kai prie katodo atkeliavęs teigiamas vandenilio jonas H+ prisijungia, katodo išskiriamą elektroną (redukcijos reakcija): H+ + e = H. [21,L].

Elektrolizės metu katodo zonoje susidaro dviejų rūšių vandeniliai: molekulinis H2 ir aktyvusis, arba atominis, H.

Molekulinis vandenilis yra dujos, kurios išgaruoja ir antioksidacinio poveikio neturi

2. Šarmina organizmą

Šarminio vandens pH reikšmės 8,5-9,5 geriausiai atitinka organizmo vidinės terpės parametrus. Žmogaus organizmo terpės ir vidiniai skysčiai yra lengvai šarminiai. Naujagimio kraujas labiausiai šarminis (pH=7,45). Augant ir vystantis organizmo terpė neišvengiamai rūgštėja. Rūgštingumo sumažinimui šarmines medžiagas organizmas gauna tik su maistu ir išgeriamais skysčiais.

3. Tiesiogiai įsisavinamas

Šarminio vandens molekulės yra susijungusios mažesnius (5-6 molekules) darinius nei paprasto geriamo vandens (10-13) molekulių. Todėl šarminis vanduo prasiskverbia į audinius nei paprastas.

4. Takesnis

Šarminio vandens paviršiaus įtempimas beveik du kartus mažesnis nei vandentiekio ir artimas kraujo paviršiauss įtempimui. Todėl šarminis vanduo skystina kraują.

5.Turi daugiau deguonies

Šarminiame vandenyje vyrauja neigiami OH jonai, jame atsiduria vienintelis vandens molekulėje esantis deguonies atomas.

Svarbiausios priežastys, paaiškinančios, kodėl kūnui reikia vandens kiekvieną dieną:

1. Gyvybė be vandens neįmanoma.

2. Vandens trūkumas iš pradžių susilpnina, o po to redukuojasi kai kurias organizmo funkcijos.

3. Vanduo yra svarbiausias organizmo energijos šaltinis

4. Vanduo gamina elektrinę ir magnetinę energijas visų kūno ląstelių viduje ir stiprina gyvybines galias.

5. Vanduo yra rišančioji ląstelės struktūros medžiaga.

6. Vanduo saugo DNR nuo sužalojimų ir skatina jos atkuriamuosius mechanizmus

7. Vanduo ženkliai sustiprina imuninės sistemos susiformavimą ir veikimą, įskaitant ir atsparumą vėžiui. Vanduo su citrina mažina nuovargį ir stiprina imuninę sistemą, padeda priešintis gripui ir peršalimo ligoms, mažina inkstų akmenligės formavimąsi, slopina reumatines ligas.

8. Vanduo yra svarbiausias maisto produktų, vitaminų ir mineralinių medžiagų tirpiklis. Jis dalyvauja skaidant maisto produktus į mažiausias daleles, padeda jų įsisavinimui ir metabolizmui.

9. Vanduo suteikia energijos maistui, maisto dalelės įgauna gebėjimą energiją perduoti organizmui virškinimo metu. Maistas be vandens neturi energinės vertės.

10. Vanduo padidina organizmo gebėjimą įsisavinti svarbiausias maisto medžiagas. Vanduo dalyvauja hidrolizės reakcijose, kai skaidomi biopolimerai.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7

Contact Us