Fitoterapija

Vaistai iš gamtos padeda susigrąžinti ir išsaugoti sveikatą

Aktuali šaltajam sezonui tema – peršalimo ir kvėpavimo takų susirgimai, kuriems kelią užkirsti gali nuolatinis imuninės sistemos stiprinimas vaistingaisiais augalais. Pravartu žinoti ir apie vaistingųjų augalų, bičių produktų naudą bei būdus, kaip galima išvengti sveikatos problemų. Patarti, kaip išlikti sveikam naudojantis vaistais iš gamtos, Šeimos klinikos „MediCA“ kvietimu į susitikimą su prieniečiais Prienų kultūros centre neseniai buvo atvykęs Vilniaus universiteto Onkologijos instituto docentas, žinomas gydytojas – fitoterapeutas Juozas Ruolia. Tai jau antrasis klinikos „MediCA“ organizuotas gyventojų susitikimas su garsiais medicinos specialistais sveikatos prevencijos ir ligų gydymo klausimais.

Alternatyviosios medicinos integracija Lietuvoje dar tik skinasi kelią. VU Onkologijos instituto docentas, gydytojas–fitoterapeutas Juozas Ruolia įsitikinęs, kad gydytojai, vaistininkai, slaugytojai turėtų kartu su tradiciniais medicinos metodais taikyti įvairius alternatyvius gydymo metodus, kurie ypač efektingi, kai yra derinami su vaistais arba po pagrindinio vėžio gydymo. Profesorius jau 20 metų dirba VU Onkologijos institute, vadovauja Fitoterapijos laboratorijai. Pasak jo, padedant Kijevo gydytojų tobulinimosi institutui ir Lietuvos įvairių institucijų mokslininkams jau yra taikomi kai kurie preparatai žmogaus saugai nuo vėžio nepasikartojimo. Lektorius paskaitoje didžiausią dėmesį atkreipė į tai, ką šeimos gydytojas, vaistininkas turėtų patarti po visiško naviko pašalinimo žmogui, namuose turinčiam vaistažolių vaistinėlę.

Ar galima vėžį išgydyti vaistažolėmis? „Nesąmonė. Taip galvodamas žmogus save apgaudinėja. Čia būtinas radikalus gydymas. Nuo pirminio naviko jokių vaistažolių nėra“, – pabrėžė Onkologijos instituto profesorius J. Ruolia, patardamas nepasitikėti jokiais „žegnotojais“, „regėtojais“, kurie platina pavienius preparatus, žadėdami išgijimą, tuo tarpu žmonės uždelsia ir atvažiuoja patarimo tada, kai būna nustatyta 3 ar 4 vėžio stadija, ir galimas tik simptominis gydymas. Tačiau jis neabejoja, kad vaistažolės gali nemažai padėti: „Ligoniui, kuriam buvo pašalintas navikas, labai svarbu, kad neatsinaujintų vėžinės ląstelės. Todėl būtina vartoti detoksikuojamąsias medžiagas, pektinus“. Pasak fitoterapijos specialisto, augalinės medžiagos turi daug bendra su tomis, kurios susidaro mūsų ląstelėse kaip jų gyvybinės veiklos produktai, todėl biocheminių procesų metu yra geriau pasisavinamos, rečiau sukelia nepageidautinų šalutinių reiškinių. „Pirmiausia sutvarkykime imunitetą, kad jis dirbtų prieš virusus ir bakterijas bei aptiktų vėžines ląsteles. Vėžinės ląstelės nuo vienos priežasties nesuaktyvėja, jas paskatina rietenos, natūralus oksidacinis stresas. Išgeriate 5-6 tabletes vaistų, šlapinimą skatinančių priemonių nevartojate, organizme kaupiasi junginiai, šis nežino, kur juos dėti, nes vandens bijome kaip velnias kryžiaus, – pabrėžė J. Ruolia, patardamas organizmo imuniteto stiprinimui gerti kasdien natūralaus šulinio ar šaltinio vandens. – Gerkite po 2-3 gurkšnius kas pusvalandį gryno vandens per dieną, taip bus išplaunami iš organizmo antibiotikai, nepanaudoti vaistai nuo kraujospūdžio, sąnarių ligų. Prastas tarpląstelinių medžiagų apykaitos įsisavinimas vyksta dėl mažai vartojamo vandens“, – teigė lektorius.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8

Contact Us