Fitoterapija

Auksinė šaknis. Pasak J. Ruolios, esant plaučių vėžiui, naudojama auksinės šaknies tinktūra: 100 g. auksinės šaknies miltelių, litras degtinės. Gerai skatina imunitetą, ypač buvus plokščialąsteliniam ir smulkialąsteliniam vėžiui.

Labai slėpingas augalas – kemeras. Jo reikia ieškoti pabaliuose. „Kemero arbata dvigubai, trigubai stipresnė ir už ežiuolę, ir už auksinę šaknį“, – sakė lektorius, pridurdamas, kad šis augalas nepamainomas sergant tuberekulioze.  Tačiau reikia nepamiršti, jog tai saugomas augalas.

Fitoterapeutas prigrasino šeimininkes neišmesti salierų lapų. Šiuose lapuose esantis chlorofilas eritrocituose esančiam hemoglobinui yra draugų draugas. Saliero gumbas yra gera priemonė žarnynui kaip „konvejeris“ – padeda suvirškinti lašinius ir mėsą, ypač jeigu kas mėgsta valgyti bulves su spirgučiais. „Jeigu yra žarnyno vėžio užuomazgos, tai nuo tokio valgio vėžiui rojus. O jei netveriate noru suvalgyti bulvių su spirgučiais, tai nors obuolį, moliūgo suvalgykite, kad netrūktų ląstelienos“, – patarė profesionalas.

Bičių duonelė. Bičių duonelė tinka imunitetui stiprinti kaip vaistas ir kaip maistas. Bičių duonelės patariama vartoti po 2-4 valg. š. per dieną 1 val. prieš valgį. Sumažėjus kraujo ląstelėms – trombocitams, leukocitams, eritrocitams, tinka ir šaltalankio aliejus, žuvų taukai arba šaldyta skumbrija. Šioje žuvyje yra visos riebalinės rūgštys. Skumbriją patariama išvirti piene. Rūkyta skumbrija buvusiems onkologiniams ligoniams kategoriškai draudžiama.

Fitoterapeuto teigimu, pelynas ir pupalaiškis buvusiems onkologiniams ligoniams yra dvi išsigelbėjimo lazdelės, ypač jeigu navikai buvo virškinamajame trakte. Pelynas tinkamas flegmatikams ir melancholikams, geriant arbatą po valgio ir pridėjus gysločio, medetkų ir ramunėlių mišinuko, irzliems ir viskuo nepatenkintiems – pupalaiškis. Vieno pelyno ir pupalaiškio arbata nenaudojama, nes šios vaistingosios žolės sukelia opaliges. Na, o besaikis imbiero vartojimas paralyžiuoja inkstus. Gydytojas patarė nekreipti dėmesio į įtartinus „žiniuonių“ patarimus, esą prie imbiero lietuviai nėra pripratę kaip ir prie kofeino, kurio per didelės dozės (besaikis kavos gėrimas) neutralizuoja visus kraujospūdį mažinančius vaistus.

Labai aktyvūs imunitetą gerinantys augalai yra eženiai, alyvos, kurių žiedų arbatos galima duoti ir mažiems vaikams.

Gūžiniai kopūstai. Maistinga ne tik kopūstų galvutė – vasarą, lapams įlapojus, jie labai tinka salotoms, gerina imunitetą. Prilygsta ežiuolei. Tik patariama saugoti nuo ligų, apgaubiant juos tinkleliu ar pabarstant pelenais. Kai kas pataria apibarstyti kvietiniais miltais.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8

Contact Us