Fitoterapija

Kolegoms patarė poliklinikų laukiamuosius papuošti vaškuole, tik neliesti pirštais nuodingų išsiskiriančių lašelių ant žiedų. Mergaitėms, norinčioms prisivilioti vaikiną ar ruošiantis skirtis, turėti šalia gebenę, pasėdėti šalia jos – šis augalas, manoma, suvienija. „Austrijoje, Belgijoje, Vokietijoje aplink namus tiesiog gebenių apvyta. Iš liaudies medicinos žinoma, žiognagė, hortenzijos sukuria stiprų biologinį lauką, jų geriau neišnaikinti. Tai mūsų biofizika“, – teigė fitoterapeutas.

Kaip džiovinti vaistažoles

Negailėdamas patarimų, kokiais vaistingaisiais augalais stiprinti savo sveiktą, profesorius J. Ruolia atkreipė dėmesį, kad natūralias augimvietes būtina saugoti, nenupjauti, neišrinkti visų vaistažolių. Vaistines žoles rekomendavo džiovinti greit, kad būtų skubiai iš jų pašalintas vanduo. „Jeigu vaistažolė savaitę lėtai džiūsta, augalas mano, kad jis gyvens ir sunaudoja veikliąsias medžiagas, o sau susidžioviname nuostabų šieną, kuris tinka karvei ar ožkai. Veikliųjų medžiagų lieka tik pėdsakai“, – šmaikštavo profesorius. Jis patarė džiovinti žoles palėpėse: jeigu yra šiferiniais stogai, jų apačią reikėtų ištepti klijais arba lipalu. Džiovinti rekomenduojama ant ištemptų nerūdijančio plieno vielų (per dvi tris dienas bus galima išgarinti iš vaistažolės vandenį ir išliks veikliosios medžiagos, o laikyti tik popieriniuose maišeliuose, geriausia – nuo miltų, cukraus, tik ne stiklainiuose ar polietileniniuose maišeliuose.

Fitoterapautas profesionalas atsakė į žmonių klausimus

Susitikime su visuomene fitoterapeutas maloniai bendravo su žmonėmis, stengdamasis atsakyti į visus jų klausimus: į vienus rimtai, į kitus – ir su humoru. Vienai klausytojai pasiteiravus, ar galima gerti džiovintų burokėlių arbatą sergant onkologine liga, profesorius atkirto: „Erezijų erezija. Raudonųjų burokėlių sutis reikia išlaikyti dvi dienas, kad išgaruotų toksinės medžiagos ir jas galima būtų vartoti. Darykite kaip daroma nuo seno: virkit sriubas, gaminkit salotas. Raudonieji burokėliai nėra nekalti. Dar blogiau, kai burokėlių, morkų sultys, citrina, medus kartu – taip prigaminama nuodų kepenims. Jeigu norite morką padaryti vaistu, geriausia ją sutarkuoti, nuspausti ir tirščius pusvalandį pakepinti aliejuje, tada įdėti arbatinį šaukštelį grietinės arba grietinėlės. Karotinas B virsta vitaminu A tik tada, kai susitinka cholesterolio molekulės“, – pabrėžė fitoterapeutas.

Į klausimą apie beržo grybą profesorius atsakė, kad nuskintas nuo beržo, grybas galioja septynis mėnesius, po to veikliosios medžiagos suyra. Beržo grybo veikliosios medžiagos išsiskiria tik esant 10 atmosferų spaudimui, kas sunku gauti namų sąlygomis (reikia apie šešias valandas virti).

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8

Contact Us