Širdies ligos

Dažna diagnozė – širdies ligos

Serga įvairaus amžiaus žmonės

Širdies ligos neprasideda greitai, sveikata blogėja bėgant metams. Jų yra daug ir įvairių, dažnai sergama išemine širdies liga, arterine hipertenzija, širdies ritmo, laidumo sutrikimais, rečiau pasitaiko širdies ydų. Negydomos ligos sukelia įvairių komplikacijų.

Pasak Panevėžio apskrities ligoninės 2-ojo kardiologijos skyriaus vedėjo Tomo Vasyliaus, neretai sergama keliomis ligomis, bet jos pasireiškia ne iš karto.

„Visos ligos jaunėja, jau nieko nebestebina, kai girdime, kad trisdešimtmetis patyrė infarktą. Išeminės širdies ligos dažniau diagnozuojamos vyrams. Moterys truputį stabilesnės, tačiau dėl kontraceptinių priemonių vartojimo, gyvenimo būdo yra ir tokių, kurios dar nesulaukusios keturiasdešimties suserga širdies ligomis“, – tikino T.Vasylius.

Širdies ligomis serga ir vaikai, dažniausiai tai būna įgimti negalavimai – širdies vožtuvų, pertvarų defektai, širdies ritmo, laidumo sutrikimai. Kai kurios ligos pavojingos, kitos priskiriamos ypatybėms ir ne visada jas reikia pulti gydyti. Vaikui augant, neretai šios problemos išsisprendžia savaime, svarbu šeimos gydytojui stebėti pacientą, atsižvelgti į organizmo būklę.

Dažnai mažiesiems pacientams diagnozuojami širdies ūžesiai. Jie skirstomi į dvi klases: funkcinius ir organinius. Organiniai ūžesiai gali atsirasti dėl širdies struktūrinių pakitimų, o funkciniai – dėl pagreitėjusios kraujotakos, karščiuojant, susijaudinus ar esant mažakraujystei. Tokiu atveju gydyti nereikia, svarbu, kad šeimos gydytojas nuolat tikrintų vaiko sveikatą. Jeigu ūžesys stiprėja, turėtų siųsti pas kardiologą.

Skausmas krūtinėje

Dažnas pacientas gydytojui skundžiasi skausmu krūtinėje, tačiau tai dar nereiškia, kad sergama širdies liga. Neretai šį skausmą sukelia stuburo ligos, skrandžio skausmai ar raumenų uždegimas.

Duriantį skausmą krūtinėje jaučia psichologinių problemų turintys žmonės ar patiriantieji stresą, nerimą. Tokie pacientai skundžiasi, kad širdies plote tarsi degina, juntama lyg kas adatomis badytų, tačiau dažnai pakanka pailsėti, ir skausmas praeina. Pervargimas, nerimas, stresas – dažniausi veiksniai, sukeliantys tokius neuralginiais vadinamus skausmus.

„Kartais stemplės spazmai, rėmuo, skrandžio skausmas būna panašūs į skausmą krūtinėje. Tokiu atveju padeda nitroglicerinas, tačiau jei skausmas užtrunka, geriau kreiptis į medikus ir pasitikrinti sveikatą. Nebūtinai tai bus širdies liga, bet sveikata geriau nerizikuoti. Įdomu tai, kad patyrusieji infarktą dažnai skundžiasi ne širdies dūrimu, bet skrandžio skausmais, kartais net pykinimu ar vėmimu. Infarkto pranašas gali būti ir kartu su šiais skausmais ūmiai atsiradęs galvos svaigimas. Yra žmonių, kurie nepaiso šių simptomų ir tiesiog pravaikšto infarktą, jie mano, kad apsinuodijo. Vyresniems žmonėms, kuriems pasireiškia skrandžio skausmai ir kiti išvardyti simptomai, derėtų kreiptis į specialistą. Gal tai iš tiesų tik apsinuodijimas, tačiau gali būti ir kitų sveikatos sutrikimų“, – perspėjo gydytojas T.Vasylius.

Pages: 1 2 3 4

Contact Us