Širdies ligos

Pavojingos ligos

Dažniausiai sergama išeminė širdies liga. Jos priežastis – širdies vainikinių arterijų aterosklerozė, širdies raumens pažeidimas dėl sumažėjusios arba kartais ir visai nutrūkusios širdies vainikinių arterijų kraujotakos. Dažniausiai liga būna lėtinė, bet gali būti ir ūminė. Jeigu pacientas serga šia liga ir jam yra padidėjęs kraujospūdis, jo organizme cholesterolis lengviau patenka į kraujagyslių sieneles. Tad tokiam ligoniui būtina mažinti cholesterolio koncentraciją, todėl reikia keisti gyvenimo būdą.

„Išeminė širdies liga – bendras pavadinimas, tačiau dar yra stabili, nestabili krūtinės angina, infarktai, be to, žmogus gali sirgti keliomis ligomis, pavyzdžiui, išeminė širdies liga ir arterinė hipertenzija (padidėjęs kraujo spaudimas) yra dažnas derinys. Kartais sergama nemažai metų ir nieko nejaučiama, tačiau vėliau kyla įvairių komplikacijų, tokių kaip širdies nepakankamumas, infarktas, inkstų nepakankamumas“, – teigė T.Vasylius.

Krūtinės angina, arba stenokardija, – tai trumpalaikis skausmas krūtinėje, jis atsiranda, kai širdies raumuo negauna pakankamai deguonies. Tai yra tipiškas koronarinės širdies ligos požymis.

Esant stabiliai krūtinės anginai, skausmas krūtinėje plinta į kairę ranką, kaklo pusę, žandikaulį. Dažnai tai susiję su fiziniu krūviu. Moterims dažniau pasireiškia dusulys, širdies ritmo sutrikimai. Nestabili krūtinės angina, arba priešinfarktinė būklė, yra būsena, kai anksčiau nebuvus jokių ligos požymių, skausmai kyla netikėtai nuo mažiausio fizinio krūvio.

Nestabili krūtinės angina dažnai pasireiškia ir esant ramybės būsenos. Kritiniu atveju būtina kviestis greitąją medicinos pagalbą, kol ji atvyks, reikia čiulpti nitroglicerino tabletes, nesijaudinti.

Miokardo infarktas – tai negrįžtamas miokardo (širdies raumens) dalies pakenkimas ir žuvimas, jis atsiranda dėl širdies kraujotakos pablogėjimo. Dažniausiai miokardo infarktas ištinka, kai vainikinę arteriją užkemša trombas. Tam tikra širdies raumens dalis, negaudama deguonies, apmiršta ir nebedirba.

Kai trombas mažas, jis užtveria tik dalį kraujagyslės, tokiu atveju susergama nestabilia krūtinės angina. Kai trombas visiškai užkemša koronarinę kraujagyslę, įvyksta gilus širdies infarktas.

Pagrindiniai požymiai – dusulys, prakaitavimas, vėmimas, skausmas už krūtinkaulio, sąmonės netekimas. Ši liga gydoma tik ligoninėje. Jeigu žmogui pasireiškė minėti simptomai, būtina kviesti greitąją pagalbą, duoti nitroglicerino tabletę, nes nuo suteiktos pagalbos operatyvumo priklauso infarkto pasekmė.

Pages: 1 2 3 4

Contact Us