Stresas ir vanduo

Stresas, stresas, stresas. Kartais rodos, kad jis tyko už kiekvieno kampo. Bet gal tyko ne visų? Ar gal tiesiog ne visi vienodai į jį reaguojame , gal jį įžvelgiame ten, kur kiti jo nė neįtaria esant.

Stresas, įtampa kyla tada, kai žmogaus lūkesčiai nesutampa su rezultatu, bet vienodose situacijose asmenys su vienodais lūkesčiais reaguoja vis dėlto skirtingai. Pavyzdžiui, skrendant lėktuvu galima naudotis internetu. Vienas asmuo galvoja, kaip tai nuostabu, kad tokiu greičiu tobulėja technologijos, ir jei yra galimybė – naudojasi, jei ne – nesuka sau galvos. O kitas tai laiko savaime suprantamu dalyku ir netikėtinai dingus ryšiui labai susinervina – patiria stresą.

Mes esame išmokyti, kad turime patys kontroliuoti gyvenimą, tačiau ar nėra taip, kad dažnai padėties taisymas sukelia daugiau streso nei tiesiog susitaikymas su esama situacija? O jei žmogus žino, kad nieko negali pakeisti, juk paprastai jis pasirenka su tuo susitaikyti automatiškai. Tarkime, žmogus privalo paskambinti, bet staiga dingsta ryšys. Jis, be abejo, labai susinervina, bet vėliau, sužinojęs, kad neveikia ryšys visam mieste, nusiramina – vien todėl, kad neįmanoma nieko pakeisti.

Bet iš tiesų mes savo reakcijas renkamės patys. Mūsų mintys turėtų būti kaip vanduo. Vanduo nuolat patiria situacijas, kurios žmogui sukeltų stresą (erzintų, didintų širdies ritmą, išskirtų adrenaliną ir t. t.), tačiau jis tiesiog atitinkamai prisitaiko. Jei yra akmuo, jį apgaubia ir teka toliau, jei yra krantas, atsimuša į ir teka toliau, jei kas nors į jį įmetama, vanduo suraibuliuoja, daiktas nuskęsta arba ima ramiai plūduriuoti paviršiuje – ir paviršius vėl tampa ramus. Žmogui yra ko pasimokyti.

Reikia suprasti, kad yra dalykų, kurių mes nepakeisime, ir niekada neegzistuos tobulas gyvenimas, kad viskas būtų tik gerai. Nuolat atsiras nenumatytų dalykų, kurie mus erzins, pykdys, nuvils ir kels kitus neigiamus jausmus, tačiau kaip į juos reaguoti – jau mūsų pačių pasirinkimas. Pasirinkime teisingai.

 

Contact Us